Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Ústí nad Labem - Na žádost operačního střediska městské policie byl proveden výjezd strážníků do ulice Obvodová, kde dle oznamovatele mělo dojít k poškození laviček mezi domy, a to pořezáním pilou neznámými osobami.

Po příjezdu hlídky na místo se k hlídce přihlásil oznamovatel, který hlídce sdělil, že po deváté hodině ranní slyšel divný zvuk za domem a z okna svého bytu viděl, jak přišly k lavičkám dvě osoby a začaly je rozřezávat. Poté vyšel ven před dům a viděl, jak tyto osoby odcházely pryč. Dále dotyčný strážníkům sdělil, že prý někdo vyšel na balkón a začal si tyto osoby nahrávat na mobilní telefon, proto obě osoby z místa odešly pryč. Šetřením bylo zjištěno, že dotyční odešli do domu č.p.7.

Následně se na místo dostavil svědek události, který hlídce ukázal krátké video, jak osoby( žena a muž) odcházejí z místa činu do domu zadním vchodem. Hlídka na místě provedla fotodokumentaci a šetření, při kterém bylo zjištěno, že jsou rozřezané tři lavičky a jedna částečně. Oznamovatel dále hlídce sdělil, že ve zmiňovaném domě jsou nainstalovány kamery. Po shlédnutí záznamů z domovních kamer padlo podezření z rozřezání laviček na dvě osoby, bydlící v tomto domě. Hlídka zašla k bytu, kde dle svědka tyto osoby bydlí a po zazvonění vyšla ze dveří bytu žena, která byla následně ztotožněna.

Na dotaz strážníků, zda dotyčná provedla rozřezání laviček se tato doznala s tím, že už jí štvalo, jak různá omladina se na těchto lavičkách schází a do noci zde dělají značný hluk, pijí zde alkohol, mluví sprostě a po sobě zanechávají značný nepořádek. Dále hlídce sdělila, že rozřezání laviček provedla se svým synem, který k tomu použil aku pilu. Dotyčný se k činu též doznal. Z důvodného podezření ze spáchání přestupku proti majetku, bylo protiprávní jednání této dvojice po zadokumentování a řádném poučení předáno k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz