Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Ústecký kraj - V souvislosti se začátkem prázdnin policisté zintenzivnili kontroly. V souvislosti se začátkem letních prázdnin, kdy dochází k zesílení provozu na pozemních komunikacích a zároveň k zvýšenému pohybu chodců a cyklistů na silnicích, se dopravní policisté zapojili do celorepublikového opatření, které spočívalo ve zvýšeném dohledu na bezpečnost silničního provozu v rizikových místech.

"Dopravně bezpečnostní akce jsou zaměřené na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu, především pak na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní a také na kontrolu technického stavu vozidel. Policisté se mimo řidičů motorových vozidel zaměřují také na chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravní nehody zvlášť ohroženou skupinou," říká policejní mluvčí Pavla Kofrová

Dopravní akce se zúčastnilo 87 policistů, kteří zkontrolovali 743 vozidel a zjistili 220 případů porušení zákona. Z tohoto počtu bylo 19 přestupků oznámeno k vyřízení ve správním řízení na příslušný úřad. Celkem policisté přestupcům udělili 201 blokových pokut v celkové výši 109 300 korun.

"Čtyřiadevadesát řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, čtyřicet osob nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem, ve dvou případech nebyl použit zádržný systém, 17 vozidel se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu, v 8 případech se jednalo o nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti a dvou přestupků se dopustili řidiči s pozitivní dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu a jeden řidič pod vlivem návykových látek," dodává mluvčí.

Dalším hříšníkem byl jeden řidič držící během jízdy hovorové zařízení a také řidič, který nedodržel bezpečnostní přestávky a dobu jízdy. Bylo také zjištěno jedno vozidlo jedoucí bez dálniční známky. V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona.

Během dopravní akce byla vypátrána také jedna z hledaných osob. V následujících dnech budou prázdninové akce podle policistů pokračovat.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz