Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Teplicko, Ústecko - V sobotu 23. dubna se v řadě prodejen v republice konalo jarní kolo Sbírky potravin. Akce, při níž zájemci mohou nakoupit trvanlivé potraviny, případně drogistické věci a poskytnout je prostřednictvím organizací těm nejpotřebnějším.

Například lidem bez domova, samoživitelkám, důchodcům nebo lidem s velmi nízkými příjmy. Na Teplicku a v Ústí se do akce už tradičně zapojila organizace Květina, jejíž dobrovolníky bylo možné potkat v čase 8-18 hodin v prodejnách Penny na Ruské ulici v Dubí a ve Skorotické ulici v Ústí nad Labem.

Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Charitou ČR, Nadějí, Armádou Spásy a Slezskou Diakonií. „Letos poprvé jsme nebyli v teplických obchodech. Proto jsme s napětím očekávali, jak sbírka dopadne. K našemu překvapení jsou výsledky výborné. Do našich služeb bylo darováno celkem 789,9 kg potravin a drogerie,“ informuje koordinátorka sbírky a vedoucí služeb organizace Květina, Barbora Vernerová.

Jak dodává, do sbírky se zapojilo celkem 10 dobrovolníků, díky jejichž pomoci a přispěním dárců dopadla akce velmi dobře. „Všem, co se zapojili patří velké poděkování, a to jak za darované potraviny, tak samotným dobrovolníkům, jelikož věnovali svůj volný sobotní den a svou energii právě nám a této smysluplné akci,“ dodává Vernerová.

Organizace Květina, z. s. poskytuje na Teplicku čtyři druhy sociální služby. Nabízí pomoc a podporu lidem v nouzi, a to od rodin, které se ocitnou v těžké životní situaci (včetně samoživitelů), přes osamocené seniory s nízkými příjmy až po osoby bez přístřeší. A právě klientům služeb je po evidenci a dle daných pravidel a potřeby potravinová pomoc dále distribuována.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz