Čtvrtek 19. květen 2022
Svátek má Ivo

Všehrdy – Martin Pešek, strážný z věznice Všehrdy, významně dopomohl k záchraně ročního chlapce, kterého zloděj v Chomutově unesl v ukradeném voze.

Díky jeho rychlé reakci a perfektní znalosti prostředí se mu podařilo auto i s chlapcem zanedlouho vypátrat. Kauza, o které už informovala policie, kdy dopadla zloděje, který v Chomutově ukradl auto s dítětem, má dalšího hrdinu z řad Vězeňské služby ČR.

Ráno po noční směně se strážný z věznice Všehrdy dozvěděl, že před školkou neznámý pachatel ukradl vůz i s ročním chlapcem. Neváhal ani chvíli a sám se aktivně zapojil do pátrací akce. Tou dobou už chlapce hledali policisté i další osoby. Muž vytipoval místa, která se mu jevila jako pravděpodobná, a opravdu našel odstavený vůz i s ročním chlapcem. Zabránil tak tragédii, která se mohla stát, kdyby dítě ve vozidle zůstalo samo bez pomoci. Zloděj se tou dobou již v autě ani jeho okolí nezdržoval.

Chlapec je v pořádku a v bezpečí své rodiny. Muž, který vozidlo ukradl, byl zadržen v pátek večer. K činu se přiznal. 46letý muž z Teplicka byl obviněn ze spáchání tří trestných činů.

"Našemu příslušníkovi patří velké poděkování. Vážíme si toho a jsme vděčni, že jsou v našich řadách kolegové, kteří v případě potřeby neváhají a okamžitě se vydají na pomoc těm, kteří ji potřebují," stojí na webových stránkách všehrdské věznice.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz