Pátek 3. prosinec 2021
Svátek má Svatoslav

ČR - Kriminalisté přijali v tomto týdnu oznámení od 53leté ženy z Trutnovska. Má vážné podezření, že byla podvedena a přišla o značnou sumu peněz.

Žena se měla přes sociální sítě seznámit s důstojníkem americké armády, který je na misi v Iráku. Po navázání společné komunikace záhy podlehla jeho fiktivním slibům. Sliboval, že přijede, budou spolu žít a vezmou se. Aby mohl být však propuštěn z armády, potřeboval peníze.

"Během dvou měsíců mu zaslala v sedmi platbách přes 2,6 milionů korun. Poslední částku ji banka z důvodu nevěrohodnosti zablokovala a nikam neodeslala. Na zahraniční účty bylo však již odesláno téměř 2,5 milionu. Jen část peněz měla žena z vlastních úspor. Na většinu z nich si vzala postupně několik úvěrů. Neznámý muž, aby ženu utvrdil ve svých slibech, jí zaslal kurýrní službou i dárek," popisuje podvodné jednání mluvčí policistů Iva Kormošová.

"Opětně apelujeme na všechny občany: Nikomu neznámému neposílejte žádné peníze. Nikdy nemůžete vědět, kdo je na druhém konci, i když vám slibuje "hory doly"! Ani doručený dárek kurýrní službou není zárukou vyplnění slibů," dodává mluvčí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací