Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Teplice - Na pondělní zasedání teplických zastupitelů dorazil architekt Petr Sedláček „s příběhem, který by mohl mít dobrý konec.“ Těmito slovy uvedl prezentaci studie renovace jednoho z nejbolavějších míst lázeňského města, nedostavěného hotelu v ulici Mlýnská. Vřed, jak Sedláček zchátralý hotel označil, půjde k zemi. Nekompromisně a nejspíš ještě do konce letošních prázdnin.

Bezdomovci, kteří hotel okupují a přispívají k neutěšenému podobenství periferie jen kousek od lázeňských center, přijdou o střechu nad hlavou. Lokalita Mlýnské tak získá po desetiletích šanci na nádech a uzdravení. Věci se pohnuly. Developer Jaroslav Třešňák se podařilo pozemky pod hotelem získat a tým architekta Sedláčka už půl roku pracuje na projektu renovace uvedené lokality.

Na místě vyrostou dvě desítky domů. Hotel, supermarket, bytové domy a podzemní garáže. „Mlýnská je spojnicí mezi dvěma lázeňskými územími, mezi Beethovenem a Kamennými lázněmi. Chceme tyto dvě části propojit a vytvořit místo nového nadechnutí i s některými atraktivními atributy, jako je například lávka, spojující Letnou s Havlíčkovými sady,“ řekl k projektu Sedláček. Poukázal na skutečnost, že záměr vybudování spojovací lávky není nový a v minulosti už se o takovém propojení uvažovalo.

Podle teplického architekta by se místo, kde se člověk bojí projít ve dne, natož večer, mělo stát za pár let kvalitní architektonickou spojnicí obou lázeňských částí a sloužit místním i návštěvníkům města. V nevzhledném torzu hotelu, který nebyl nikdy zkolaudován, žijí bezdomovci. Otázku, kam s nimi, bude řešit sociální odbor teplického magistrátu ve spolupráci s organizací Květina. Podle náměstka Jiřího Štábla (ANO) to nebude poprvé, kdy město bude před podobným problémem stát. „Jen to podle všeho bude mít v tomto případě rychlejší spád,“ zareagoval Štábl na informaci Sedláčka, který uvedl, že se chce Třešňák zbavit ruiny co nejdříve.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz