Středa 21. duben 2021
Svátek má Alexandra

Ústecký kraj – Přesně před jedním rokem, 1. března 2020, potvrdily testy ve Státním zdravotním ústavu první tři případy nákazy novým koronavirem. Jeden z nich byl z Děčína. Přesně po roce je v Ústeckém kraji rekordní počet nemocných osob. Stovky lidí zemřely.

Rok od prvního potvrzeného případu nezvládá česká vláda již několikátou vlnu epidemie, zavádí velmi přísná omezení svobodného pohybu osob. V Ústeckém kraji je momentálně přes 11,5 tisíce aktivních případů potvrzené nákazy. Křivka dál narůstá. Více nemocných lidí zde ještě nebylo, a to ani při kulminaci v říjnu a poté opět v lednu.

V kraji pod Krušnými horami je dosud potvrzeno 1520 úmrtí osob, které měly zároveň pozitivní test. Jde o číslo, které se zpětně může ještě o několik osob navýšit.

Ministerstvo zdravotnictví rovněž uvedlo počty úmrtí podle jednotlivých okresů. Tato data jsou ale zpožděna přibližně o týden, proto je součet těchto případů nižší než celkových 1520 zemřelých. Dosud nejvíce obětí má okres Děčín, a to 250 pacientů. O devět lidí méně zemřelo na Chomutovsku. Okres Most eviduje 232 úmrtí s covidem, na Litoměřicku jde o 224 osob. Teplicko a Ústecko mají ve smutné statistice shodně po 182 úmrtí pacientů. Nejméně, 134 zemřelých, je z okresu Louny.

V Ústeckém kraji bylo dosud vykázáno necelých 30 tisíc očkování.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací