Středa 21. duben 2021
Svátek má Alexandra

ČR - Bojíte se o děti v souvislosti s nákazou novým koronavirem? Pozornost je namístě, ale vážné obavy si nepřipouštějte. Toto tvrzení se objevilo na webu Ministerstva zdravotnictví v červenci loňského roku. Dnes je situace mnohem závažnější, což potvrzuje primář dětského oddělení nemocnice ve Slaném.

U dětí ve věku 0 - 19 let se za 2 - 6 týdnů po prodělané infekci (ale pozor, děti mohly prodělat infekci zcela nepozorovaně, rozhodně nemusí mít pozitivní výtěry) může vyskytnout velice závažné onemocnění, které se nazývá zkratkou PIMS (Pediatric Inflammatory Multisysteme Syndrome).

"Rozhodl jsem se vás informovat veřejně, neboť onemocnění v dnešní době bohužel není vzácné (na dětských odděleních pražských klinik leží aktuálně již řada dětí s tímto onemocněním a i my jsme již diagnostikovali pacienta ze Slaného). Onemocnění může být život ohrožující a rovněž může mít vážné následky. Na druhé straně včas podchycené je vyléčitelné! Nás lékaře na dětském oddělení vede snaha udělat vše proto, abychom mohli podchytit pokud možno všechny potenciální pacienty a aby nám zbytečně neumíraly na COVID-19 i děti," píše primář Jiří Havránek na webu nemocnice.

Proto, pokud má vaše dítě horečky 38,5 °C trvající tři a více dní a současně jsou přítomny dva z následujících pěti příznaků:

  • vyrážka
  • popraskané zarudlé rty, zarudnutí v dutině ústní a zbarvení jazyka do sytě červené (připomíná barvu malin)
  • otok hřbetů rukou a nártů nohou a olupování kůže na dlaních nebo ploskách
  • nehnisavý zánět spojivek
  • průjem, zvracení nebo bolesti břicha

neprodleně navštivte dětskou ambulanci, kde na základě dalších vyšetření vyloučí nebo potvrdí tuto diagnózu a podniknou vše, co je třeba.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací