Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek má Liliana

Modlany, Rtyně - V Sezemicích u Rtyně nad Bílinou, v objektu č. 42, mohou místní i obyvatelé dalších obcí Rtyňska podepsat v sobotu 12. prosince svůj nesouhlas s výstavbou obřích výrobně skladovacích hal CTParku. Záměr firmy CTP Invest je znovu ve hře poté, co zadavatel v neobvykle krátkém čase vyhověl žádosti krajského úřadu a vrátil přepracovanou dokumentaci v procesu EIA odboru životního prostředí. Haly by měly podle projektu vyrůst mezi Modlanským rybníkem a nádrží Kateřina.

Možnost vyjádřit svůj nesouhlas s jejich plánovanou výstavbou mají také obyvatelé obcí Modlanska a další zájemci. Z webu obce, případně přímo na obecním úřadě si mohou stáhnout nebo vyzvednout dokument Nesouhlasné stanovisko. Podepsaný materiál pak odešlou v termínu na adresu v záhlaví, odboru životního prostředí krajského úřadu, případně ho odevzdají osobně na Obecním úřadu v Modlanech do 21. prosince.

Záměr CTP Investu počítá s výstavbou čtyř hal s celkovou plochou 78 tisíc metrů čtverečných a související infrastrukturou. Podle představitelů dotčených obcí dojde realizací projektu ke zvýšení dopravní frekvence, k významnému úbytku spodních vod a ke zhoršení vzdušné vlhkosti. Stanovisko vyjadřuje nesouhlas s odváděním srážkových vod do Modlanského potoka a vodních nádrží na úkor přirozeného zasakování vody. Poukazováno je na téměř tři stovky plánovaných světlometů, které budou negativně ovlivňovat psychiku i fyzické zdraví obyvatel, stejně jako zvýšená imisní zátěž. Představitelé obcí v souhrnu upozorňují na znehodnocení krajinného rázu lokality, už tak decimované průmyslovou zátěží.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací