Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Bžany – Velká chalupa u hlavní komunikace v Bžanech je v majetku obce, která ji před časem odkoupila a začala opravovat. Vedení obce tu chce postupně vytvořit multifunkční prostor. Sloužit bude jako zázemí pro kulturní akce, pro výstavy, komorní koncerty, slavnosti, sousedské setkávání a podobně. „Jednáme s architektonickým ateliérem Homostudio. Rádi bychom projekt už někam posunuli,“ říká ke spolupráci s ateliérem starostka Bžan Ivana Horčicová.

Vedení obce zadalo společnosti Homostudio vyhotovení studie, která bude definovat možné využití objektu a hrubé náklady. Bude rovněž sloužit jako podklad pro vyhotovení projektové dokumentace. „Prostřednictvím studie chceme získat představu o všech možnostech, které prostory nemovitosti nabízejí. Abychom věděli, k jakým aktivitám je vhodná, co zde bude možné dělat. Ke studii se budeme vyjadřovat, možnosti hodnotit a na jejím základě pak necháme vypracovat finální projekt. Papírově tomu dávám rok. K samotné realizaci záměru využijeme některý z dotačních programů,“ dodává starostka.

Na Statku, jak místní objektu říkají, měla letos v září premiéru první kulturní akce, vernisáž výstavy s názvem Ty umíš to a ten zas tohle. Místní na ní představili díla ze své tvorby a rukodělné výrobky. Kulturní program i výstava samotná potvrdily, že Statek v Bžanech je svým geniem loci prostorem zajímavým a pro podobné akce jako stvořený.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací