Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Teplice – V Teplicích se koná tradiční vánoční výstava z tvorby krupské keramičky Aleny Marie Kartákové. V čase adventním letos půjde zřejmě o jedinou vánoční akci na Teplicku. Vzhledem k současné situaci byla většina plánovaných projektů zrušená.

Zázemí našly výtvory autorky, známé i v zahraničí, v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích. Ve zdejším oratoriu se koná už několikátý rok. Dříve poskytovalo akci prostor teplické muzeum. Vernisáž 24. ročníku se uskutečnila bez účasti veřejnosti, v sobotu 28. listopadu, s krátkým online přenosem. Od neděle, 29. listopadu, můžete ale výstavu s názvem Od Adventu k Masopustu a o kousek dál navštívit. Zpřístupněná je denně, kromě pondělí, od 10-12 a od 13-16 hodin.

Nutné je dodržovat platná hygienická opatření.

Výstava je prodejní a prezentuje půvabná díla Kartákové s vánoční tématikou a nádechem folklóru. Dominuje jim už tradičně centrální betlém. Koupit si zde můžete kromě keramických výtvorů kupříkladu i pohlednici s vánočním motivem autorky nebo knížku s dětskými ukolébavkami, kterou ilustrovala. Atmosféru nejkrásnějšího svátku v roce si prostřednictvím výstavy můžete dopřát až do konce roku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací