Středa 2. prosinec 2020
Svátek má Blanka

Teplice - Po vstupu do prvního nadzemního podlaží je slyšet mírný hukot technického zařízení rozvádějící energie do celé budovy. O patro výše jsou čtyři operační sály. Ve třech právě operují dva týmy chirurgů a jeden tým gynekologů. V nejvyšším podlaží zdravotní sestry jednotky intenzivní péče (JIP) pečují o odoperované pacienty. Pacienty, kterým selhávaly životní funkce, mají v péči lékaři a sestřičky z přilehlého anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Čilý ruch panuje v celé budově. Nově vybudovaný pavilon operačních sálů Krajské zdravotní, – Nemocnice Teplice je od posledního srpnového týdne v plném provozu.

„Jde o největší dokončenou investiční akci v historii Krajské zdravotní. Výstavba nové budovy v teplické nemocnici přišla s investiční dotační podporou Ústeckého kraje celkem na 392,5 milionů Kč a trvala tři roky. V první fázi došlo k vybudování čtyř operačních sálů s technickým zázemím, na kterou rozhodnutím představenstva navázala druhá část investice, nadstavba pro jednotku intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitační oddělení. V Teplicích dále chystáme například rekonstrukci gynekologicko-porodnického oddělení včetně operačního sálku nebo rekonstrukci stravovacího provozu,“ uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Představenstvo největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji plní slib, který si na počátku svého působení předsevzalo a postupně investuje do všech svých nemocnic. „V následujících týdnech v ústecké Masarykově nemocnici zahájíme výstavbu nového pavilonu s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovým oddělením pro kardiochirurgii. V děčínské nemocnici vybudujeme nový pavilon Emergency s operačními sály, centrální sterilizací a jednotkou intenzivní péče.

Výstavba nového pavilonu Emergency, centrálních operačních sálů, včetně JIP a nadzemní spojovací koridor se stávajícím pavilonem D je připravena v chomutovské nemocnici,“ doplnil k nejbližším a nejvýznamnějším investičním akcím Ing. Jiří Novák.

Na nových sálech už mají za sebou stovku operací

Historicky první operaci v novém pavilonu operačních sálů teplické nemocnice provedli 13. srpna 2020 ortopedi. „Následovali je se svými zákroky urologové s gynekology. Jako poslední se do nových operačních sálů přestěhovaly operační týmy chirurgického oddělení. Došlo tak k postupnému přesunu velkých zákroků chirurgických oborů teplické nemocnice do nových prostor. Do 3. září proběhlo v nových operačních sálech 90 výkonů,“ řekl k operativě MUDr. Tomáš Hrubý, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., který je zároveň ředitelem zdravotní péče teplické nemocnice.

„Jednotka intenzivní péče čítá šest oddělených boxů a celkem 10 lůžek. V každé směně o odoperované pacienty pečují čtyři zdravotní sestry a jeden sanitář. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení sousedícím s jednotkou intenzivní péče je sedm jednolůžkových boxů. Zde o tyto pacienty v každé směně pečují čtyři zdravotní sestry a další personál,“ dodal k medicínskému provozu MUDr. Tomáš Hrubý.

„Poděkování patří současnému vedení Ústeckého kraje za dlouhodobou finanční investiční podporu, které se Krajské zdravotní dostává. Bez ní by rozvoj nemocnic, cílený představenstvem společnosti v čele s Ing. Jiřím Novákem, nebyl možný v takovém tempu, jak se to v posledních letech děje,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

V souvislosti s vybudováním nových operačních sálů teplické nemocnice, Krajská zdravotní, a. s., z vlastních zdrojů kompletně modernizovala trafostanici zajišťující rozvod elektrické energie na všechna zdravotnická pracoviště. „Primárně došlo k modernizaci technologické části jakou je nová vysokonapěťová rozvodna, transformátory, nová rozvodna nízkého napětí a nový záložní zdroj – dieselagregát. Museli jsme provést rovněž nezbytné stavební úpravy a sanaci celého objektu,“ doplnil Ing. Petr Fiala.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací