Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – Středa 26. srpna byla historicky posledním dnem, kdy si mohli čtenáři Proboštova zajít vypůjčit, nebo vrátit knihu do knihovny v prostorách prvního patra obecního úřadu. V současné době už podle místostarosty Romana Nešetřila finišují práce ve zrekonstruovaném objektu Beseda, kde Místní knihovna Proboštov získá nové a kvalitnější zázemí.

„Ve středu začala montáž vybavení knihovny a následující dva týdny budeme nové prostory knihovny dovybavovat, stěhovat a řešit technické záležitosti, nezbytné pro bezchybný chod zařízení. Knihovna bude proto první dva týdny v září ještě pro veřejnost uzavřená,“ upozorňuje proboštovský místostarosta. Slavnostní otevření místní knihovny a den otevřených dveří plánuje vedení obce spojit s tradičními slavnostmi obce v sobotu 12. září. Přičemž ostrý provoz knihovny bude zahájený v úterý 15. září.

Proboštovská knihovna bude čtenářům v Besedě k dispozici tři dny v týdnu, od úterý do čtvrtka, v době od 14 do 17 hodin. Čtenáři tak získají jeden den k dobru. Na radnici byla knihovna otevřená pouze v době úředních hodin, v pondělí a ve středu. O chod knihovny se postará dlouholetá knihovnice Zdeňka Hlaváčková s novou posilou Slávkou Muláčkovou. Kromě zajištění běžného provozu knihovny, budou obě průběžně připravovat také různé akce jako přednášky, besedy, tvůrčí dílny a podobně.

Objekt bývalé restaurace Beseda v centru Proboštova nechalo vedení obce rekonstruovat už před lety. Náklady na opravy se vyšplhaly na 8,6 miliónu korun a Proboštovským se podařilo pokrýt je částečně dotacemi. Od té doby budova sloužila jen nárazově. O konečné podobě jejího využití bylo rozhodnuto v minulém roce. Kromě knihovny, která získá velkou část přízemních prostor, tu zázemí našla i obecní policie, ordinace a další služby.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz