Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – Práce na dokončení rozsáhlého projektu výstavby mlatových cest v Proboštovském lesoparku finišují. Do časového harmonogramu sice zasáhly události kolem pandemie z jara tohoto roku, které měly za následek zpoždění zahájení prací. Přesto, podle vyjádření představitelů prováděcí firmy Lesors z Dubí, v pondělí 17. srpna, bude hotovo do měsíce.

V minulém týdnu začali pracovníci firmy s pokládkou finálního povrchu. Cesty, kde pokládka probíhá, jsou vyznačené ochrannými pásy. „Vzhledem k použité technologii je nutné, aby tento povrch vyzrál, zatáhl se a ztvrdnul. Jde o proces, který trvá i několik dní,“ vysvětluje k technologii místostarosta Proboštova Roman Nešetřil. Z uvedeného důvodu proto apeluje na návštěvníky lesoparku, aby za ochranné pásy nevstupovali. Na rozdíl od podloží, kterou tvoří světle šedá kamenná drť, je finální povrch okrové barvy a je proto snadné ho rozeznat.

Vedení Proboštova investuje do realizace projektu více než 4 milióny korun. Síť cest, která v lesoparku měla dlouhá léta podobu prašných, kamenitých a místy jen obtížně schůdných tras, sjednotí po dokončení svoji podobu. Nejenom, že bude působit vizuálně mnohem lépe, navíc mlatové cesty poskytnou návštěvníkům daleko vyšší užitný komfort. Ten uvítají zejména maminky s malými dětmi a kočárky, které sem rády chodí na procházky.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz