Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Ústecký kraj – Vydatné a místy i přívalové deště na Mostecku nijak významně neohrozily těžbu ve společnostech skupiny Sev.en Energy. S přemírou dešťovky si technologie úpraven důlních vod obou těžebních společností bez problémů poradily.

Srážkové úhrny se mezi jednotlivými lokalitami velmi lišily. Zatímco v lomu ČSA naměřili 16 mm/m, v lomu Vršany napršelo během krátké doby 46 mm/m. „Hladina v hlavní čerpací stanici lomu Vršany, kam je sváděna veškerá důlní voda z lomu, tak během krátké doby vystoupala o čtyři metry. S naší technologií jsme i takové přívalové srážky schopni zvládnout, technologie od pondělního odpoledne jela na plný výkon,“ uvedl Jaroslav Graman, vedoucí úseku odvodnění Severní energetické, který zajišťuje tyto činnosti v obou těžebních lokalitách skupiny.

Z hlavní čerpací stanice lomu Vršany se voda odčerpává do úpravny důlních vod, odkud je voda následně vypouštěna do Slatinického potoka. V lomu ČSA, kde byla v pondělí situace bez problémů, je z hlavní čerpací stanice voda odváděna do úpravny důlních vod ČSA, odkud se po úpravách a čištění vypouští do řeky Bíliny.

Jak se odvodňuje uhelný lom

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací