Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Modlany – Když starosta Modlan, Lukáš Bartoň, přestřihl v pondělí 1. června pásku před vchodem na nové dětské hřiště, měl co dělat, aby ho desítky dětí neporazily. Všichni se nedočkavě nahrnuli dovnitř a každé z dětí chtělo vyzkoušet některý z dřevěných herních prvků jako první. Během několika vteřin byly všechny atrakce v obležení. Zbrusu nové hřiště předalo vedení obce dětem jako dar k jejich svátku.

Lukáš Bartoň v úvodním projevu zmínil, že zbývá dokončit část plotu směrem k obecnímu úřadu a jak doufá, bude plot hotový v co možná nejkratší době. Jedná se o část, kterou od poměrně frekventované vozovky oddělují masivní gabiony. Ty mají zabránit pohybu malých návštěvníků mimo vymezený prostor. Modlanský starosta rovněž dětem slíbil, že k prvkům přibude ještě lvíček s otevřenou tlamou. „Lvíček tu bude proto, abyste nám pomohli s úklidem. Do jeho tlamy budete házet šišky, které nám tady padají, abyste po nich nemuseli šlapat.“

Foto

Nové dětské hřiště vyrostlo v parčíku nedaleko obecního úřadu. Velkou výhodou, kterou přivítají dospělí i dětští návštěvníci zejména v horkých letních dnech, je řada zachovaných vzrostlých borovic a listnatých stromů. Ty poskytují dostatek stínu, zachycují prach z nedaleké komunikace a celkově vytvářejí v prostoru příznivé klima. Modlanští tak mimochodem dokázali, že se podobné projekty mohou obejít od necitlivého kácení, které bohužel často výstavbu dětských hřišť provází.

Modlanské hřiště postavila ústecká firma Romana Kudrny. Celkové náklady činily cca 1,2 miliónu korun a byly částečně kryté dotací. Na hřišti děti najdou krom jiného multifunkční sestavu s klouzačkou a provazovými přechodovými můstky, závěsnou houpačku, lanové centrum, kolotoč nebo domek na hraní. Zajímavým prvkem je odpočinková lavička pro dospělý doprovod, která byla vytvořená po obvodu jednoho ze stromů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací