Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Obrnice - Hlídka obrnických policistů dnes kolem druhé hodiny v noci zastavila na komunikaci I/13 u obce České Zlatníky osobní vozidlo tovární značky BMW. Důvodem kontroly byla nestandardní jízda vozidla, kdy auto jelo se zapnutými blinkry velice pomalu u krajnice.

Hlídka zjistila, že tříčlenná osádka vozu má problém s pneumatikou. "Policisté však zároveň pojali podezření, že řidič je pod vlivem návykové látky a provedli u něj orientační test, který byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Policisté 34letého muže z Teplicka převezli na obvodní oddělení v Obrnicích, kde mu předali záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Oba spolujezdci hlídce uvedli, že si nejsou vědomi toho, že by řidič měl řídit pod vlivem návykové látky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ludmila Světláková.

O dvě hodiny později policisté hlídkové služby kontrolovali u obce Želenice stejné vozidlo. Za volantem nyní seděl 31letý muž, který byl jedním ze spolujezdců vozu, které bylo kontrolováno již kolem druhé hodiny. "Policisté šetřením zjistili, že nemá řidičské oprávnění k řízení vozidla a při komunikaci s policisty byl značně roztěkaný. I on se podrobil orientačnímu testu na návykové látky, který ukázal na přítomnost stejné látky jako u jeho kamaráda," uvedla Ludmila Světláková.

Policisté 31letému muži z obce na Teplicku sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky ve zkráceném přípravném řízení a další jízdu mu zakázali.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací