Sobota 13. srpen 2022
Svátek má Alena

Teplice – Celostátní akce Ukliďme Česko, která připadá na duben, se letos z důvodu omezení spojených s koronavirem nekoná. Přesto se najdou lidé, kteří sami od sebe spojí vycházku do přírody s úklidem odpadků a životnímu prostředí tak uleví ve prospěch nás všech. Do neoficiální výzvy na tzv. rouškový úklid se v týdnu před Velikonocemi zapojili i pracovníci organizace Květina se svými klienty z nízkoprahového denního centra v Řetenicích.

„Každoročně se do akce Ukliďme Česko zapojuje náš Klub Magnet s dětmi v Dubí. Tato služba ale musela svůj provoz omezit. Rozhodli jsme se proto zorganizovat úklid s rouškou s klienty našeho zařízení v Denisově ulici,“ informuje o akci vedoucí služby terénní programy Barbora Vernerová. Jak dodává, pomoci s úklidem přišla desítka lidí.

Dobrovolnící vyfasovali pytle, rukavice a byli rozděleni do dvojic. Ty dostaly přidělený konkrétní úsek v okolí centra. Během hodiny se skupině podařilo posbírat 20 kilogramů odpadu. Uklidila prostranství před Desetipatrákem, lokalitu sídliště za ním, Denisovu a Jateční ulici až ke KNAKu. Smetanovou ulicí pak všichni zamířili ke garážím, kde podle Barbory Vernerové bylo nahromaděné velké množství nepořádku. Každý z účastníků dostal po úklidu za odměnu balíček. V něm našel obložený rohlík, instantní kaši, slané krekry, pití a velikonoční perník.

„Vzhledem k tomu, že služba funguje v současné době v trochu jiném režimu, chodíme prakticky uklízet každý den. Jde ale jen o běžné kontroly, zda někdo nezapomněl po sobě uklidit a nenechal někde nepořádek. Akce minulý týden byla většího charakteru. Chtěli jsme obsáhnout širší kus okolí a vysbírat toho co nejvíc. Rádi bychom v podobných úklidech pokračovali třeba každý měsíc či dva,“ dodává k akci Barbora Vernerová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz