Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

ČR – V úterý zasedalo při mimořádném jednání rozšířené předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Hlavním tématem byl koronavirus, který se začal šířit už i do některých evropských zemí.

„Hlavním závěrem je, že nedoporučujeme našim občanům, aby teď cestovali do Lombardie a Benátska a vyzýváme naše občany, kteří se vracejí z této oblasti a budou na sobě pozorovat nějaké příznaky, aby kontaktovali neprodleně lékaře, nejlépe telefonicky,“ uvedl na mimořádné tiskové konferenci premiér Andrej Babiš.

V posledních dnech došlo k potvrzení ohnisek a rozšíření koronaviru v severní Itálii zejména v regionech Lombardie a Benátska/Veneto. Italská vláda ve spolupráci se zasaženými regiony přijala řadu opatření hygienického i restriktivního charakteru včetně izolace 10 zasažených obcí v Lombardii a jedné v Benátsku.

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje cestovatele, že v souvislosti se šířením koronaviru (COVID-19) dochází k preventivním opatřením, která narušují vnitrostátní i mezinárodní dopravu v celé řadě zemí. Nelze vyloučit situace, kdy se občané ČR budou muset podrobit karanténním opatřením. Při plánování zahraničních cest je nutné s možností uvedených opatření počítat. „Je potřeba, aby naši občané zvážili vůbec, aby naši občané cestovali do zahraničí,“ uvedl Andrej Babiš.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo už 3. února 2020 ochranné opatření, kterým se od neděle 9. února 2020 až do odvolání zakázaly všechny přímé lety z Číny na všechna mezinárodní letiště v České republice.

Pečlivě situaci sledujeme, jsme v kontaktu s členskými státy, kde se koronavirus objevil, dodal Andrej Babiš. V Česku žádný případ nemoci zatím potvrzen nebyl. V Evropě se už COVID-19 objevil kromě Itálie v Chorvatsku, Německu, Velké Británii, Rakousku, Belgii, Finsku, Francii, Švédsku a Španělsku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací