Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Teplice - Policisté dopadli dvojici zlodějů, která na Teplicku páchala rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Činorodější z dvojice byl 26letý muž, který má na svědomí nejméně 11 různých krádeží, ke třem z nich si pak přibral o pět let staršího komplice.

Mladší muž obviněný z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci je podezřelý, že se od konce října do začátku prosince loňského roku vloupal do nejméně čtyř zahradních chat, ale vykradl i sklep, nebo stavební buňky. Bral vše, co mohl zpeněžit, od lahví archivního vína přes různé ruční a elektrické nářadí po jízdní kola.

V lednu začal krást se starším spolupachatelem, jsou podezřelí, že vykradli zahradní chatku, sklep v Teplicích, ze kterého odcizili jízdní kolo a různé nářadí v celkové hodnotě přes šedesát tisíc korun, nebo prodejnu v Teplicích, ze které si odnesli tabákové výrobky za 60 tisíc korun. V polovině ledna pak mladší zloděj vykradl sám další sklep, ze kterého odcizil jízdní kolo.

"Zatímco starší muž je zatím stíhán na svobodě, mladší byl vzat do vazby, navíc jsou oba lapkové podle nově získaných poznatků podezřelí ještě z dalších krádeží, takže se jejich trestní stíhání pravděpodobně rozšíří. Oběma obviněným hrozí v případě uznání viny až pětileté tresty odnětí svobody," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Daniel Vítek.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací