Úterý 2. červen 2020
Svátek má Jarmil

Ústecký kraj - Hitem zimní sezóny se postupně staly maturitní plesy řady škol nejen v Ústeckém kraji. Již se dávno nejedná o nikým a ničím neřízené akce bez programu. Opak je pravdou. Vyladěný program, produkce a profesionální přístup se staly samozřejmostí.

O tom může promluvit i koordinátorka maturitních plesů a choreografka Silvie Netíková z Ústí nad Labem. „Nároky studentů stoupají a v dnešní době je běžným požadavkem nejen pečlivá příprava programu plesu, ale i špičková choreografie předtančení, kvalitní video z plesu a spousta další produkční práce kolem každé takovéto akce,“ říká Silvie Netíková

Se stoupajícími nároky na produkci se samozřejmě zvedají i nároky na techniku použitou na podobných akcích. „Použitá zvuková technika, světla a projekční technika se dají v klidu srovnávat s akcí velkých rozměrů,“ uvádí Roman Sigmund a Roman Polák, majitelé technických agentur zajišťujících kompletní technické zázemí na tyto akce. Technické nároky se zvyšují a požadavky, které byly před 10 lety nepředstavitelné, se dnes stávají standardem.


„V poslední době se jedná hlavně o vysoké nároky na světelnou a projekční techniku, kdy jsme schopni nakreslit studentům „na klíč“ jakoukoli tématickou grafiku na LED stěny a dále na doprovodné LED stěny, na kterých běží zpravidla úplně něco jiného, než na hlavních obrazovkách. Nedá se to vůbec srovnat s dobou, kdy jsme maturovali my,“ dodává Roman Sigmund.

„Se stoupající precizností přípravy plesů se pak samozřejmě zvedá i návštěvnost plesů a má to určitě vliv i na výslednou image školy,“ poznamenává Roman Polák. „V oboru jsme již dlouho, na požadavky tohoto charakteru jsme schopní velmi rychle reagovat a umíme nabídnout studentům mnohá netradiční řešení a zpravidla i vždy něco navíc,“ dodává.

Jak vybrat správnou agenturu

S tím ale samozřejmě souvisí i další věci, jako jsou například agentury, které to se studenty nemyslí moc vážně a spatřují v podobných akcích snadný a rychlý zisk. Je vždy důležité, aby si studenti vybrali prověřenou a solidní agenturu, která má již nějakou tradici, nabídne studentům jasnou a srozumitelnou spolupráci a zcela transparentní a jednoduchou smlouvu bez skrytých sankcí a pokut, což bývá nešvar poslední doby.

I to se v dnešní době bohužel může stát a studenti pak zpravidla poprvé ve svém životě mohou zažít i negativní zkušenosti s takovým jednáním podobných, narychlo vzniklých agentur.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací