Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

ČR – Česká pošta zveřejnila aktuální informace k zásilkám z Číny. Čína totiž vydala nové zprávy o preventivních krocích a minimalizaci šíření koronaviru.

„Dle Světové zdravotnické organizace nepřežívají koronaviry na objektech a je tedy bezpečné přijímat poštovní zásilky z Číny, aniž by hrozil přenos. Přesto byla v Číně zavedena opatření k zajištění bezpečnosti zpracování pošty a poštovního personálu, včetně dezinfekce pošt, třídících center, přepravních vozidel apod,“ vysvětluje Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

Opatření přijatá k dezinfekci a doručení

Všechny čínské poštovní úřady, třídící centra a vozidla budou pravidelně dezinfikovány a bude sledováno fyzické zdraví zaměstnanců. U všech příchozích zásilek bude Čína kontaktovat adresáta předem, aby zjistila předvolby doručení, aby nedošlo k osobnímu kontaktu. Očekávají se tedy zpoždění a zároveň nebude možné poskytnout písemný důkaz o doručení.

Dopad na reklamace/stížnosti

Vzhledem k tomu, že možnosti doručení je třeba domluvit předem s příjemcem, žádá čínská pošta ostatní provozovatele, aby o těchto možnostech informovali odesílatele včetně informace o písemných potvrzeních o doručení. Za těchto okolností není povinné poskytnutí o dodání pro doporučené, balíkové a EMS zásilky. Žadatelé, kteří do systému reklamací budou posílat stížnosti, jsou žádáni, aby tak učinili pouze jednou.

Dopad na tranzitní poštu

Vzhledem k šíření viru pozastavilo mnoho mezinárodních leteckých společností své lety do Číny a některé pohraniční přístavy byly také uzavřeny. V důsledku toho bude Čína ukládat tranzitní poštu (pozemní i leteckou) a přepraví ji do cílových zemí, až budou možnosti přepravy dostupné. Dosud je ovlivněna tranzitní pošta do následujících zemí: Dem. Korejská lidová republika, Kazachstán, Kyrgyzstán, Mongolsko, Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán a Vietnam.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací