Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Teplice – Toulavých koček v ulicích měst přibývá. Důvodem jsou nezodpovědní chovatelé, kteří své kočky nedávají kastrovat, lidé, kteří důkladně nezváží své možnosti zvíře chovat, a stěžejní roli hraje i lidská bezohlednost a krutost. Kočka, která byla zvyklá na pravidelný přísun potravy a teplo v bytě, se najednou ocitne na ulici. O toulavá a často velmi zbídačená zvířata se stará spolek Teplické kočky, pro který byl určený výtěžek nedělní akce, která se konala v Beurónské kapli teplického gymnázia.

Na akci s názvem Výstava pro kočky byly prezentované práce žáků výtvarného oddělení Domu dětí a mládeže v Bílině, Základní školy v Proboštově, Gymnázia Teplice a Základní školy Maršovská. Návštěvníci měli možnost si některou z prací koupit a podpořit tím činnost spolku Teplické kočky. Akce je rozdělená do dvou částí. Druhá výstava se uskuteční před Koncertem pro kočky v úterý 28. ledna, od 16.30 pod aulou gymnázia. Koncert zaštítila Marta Kubišová, začne v 17.30 a představí se na něm pěvecké soubory z Teplicka. Po skončení akce bude její výtěžek předán spolku Teplické kočky.

Spolek, jehož předsedkyní je Lenka Šiková, se zaměřuje na týraná, opuštěná a nemocná zvířata. Funguje v Teplicích od roku 2018 a za dobu své existence se už postaral o téměř sedm stovek toulavých koček. Pro svoji činnost využívá pronajaté prostory v objektu v Úpořinách, který jde ale do demolice. Pracovníkům spolku nezbývá než najít co nejrychleji náhradní prostory, kam by se mohli se svými svěřenci přestěhovat.

V současné době se spolek stará o cca 160 koček. Pokud vhodné prostory nenajde, hrozí mu zánik.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz