Středa 8. duben 2020
Svátek má Ema
 

Teplice – Rodiče žáků, kteří navštěvují Základní školu U Nových lázní, by si měli dát pozor na své děti. V blízkosti školy byl zaznamenán případ obtěžování nezletilé dívky starším mužem světlé pleti.

Případ se stal v úterý 21. ledna po vyučování. Tehdy měl muž obtěžovat dívku, která mířila ze školní jídelny na zastávku MHD. Muž měl mít podle dívky na sobě modré kalhoty a šedou čepici. Incident nahlásili rodiče dívky na Policii ČR v Teplicích.

„Ano, dostali jsme oznámení, že starší muž slovně obtěžoval nezletilou dívku v blízkosti školy U Nových lázní,“ potvrdila nám Ludmila Světláková z oddělení tisku a prevence Policie ČR. „V současné době případ prošetřujeme a policie provádí šetření přímo na škole.“

Šetřením chce policie mimo jiné získat informaci, zda podobných případů nebylo více. Zmínka o tom, že se jednalo údajně už o druhý případ u téže školy, se objevila například ve středu 22. ledna v diskusi na jedné ze sociálních sítí.

Ředitelka školy, Simona Salačová, k případu uvedla, že škola zákonné zástupce a žáky o výskytu podezřelé osoby v blízkosti školy informovala. „Žáci byli poučeni o bezpečném chování. Informace byly rodičům sděleny prostřednictvím Bakalářů a žákovské knížky. Tato informace je též na webových stránkách školy. Vše je nyní v šetření Policie ČR,“ dodala k nepříjemné události Salačová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací