Neděle 25. září 2022
Svátek má Zlata

Ústecký kraj, Staré Splavy - Lyrické verše Máje a podzimní kouzlo kraje Karla Hynka Máchy provázelo žákyně Střední průmyslové školy a gastronomické školy v Mostě při jejich studijním výjezdu do Starých Splavů. V okolí Máchova jezera žákyně při procházkách po romantické krajině plnily úkoly, kterými si jednak ověřily své znalosti z období vlády Přemyslovců, ale hlavně porozuměly Máchovu Máji přímo v místech, kde umělec báseň tvořil.

Kraj kolem Máchova jezera je spojován nejen se známým českým básníkem, ale také se stavbami z období Přemyslovců. Proto se část soutěžních otázek týkala románského slohu, ve kterém byly sakrální stavby stavěny. Poslední den výjezdu pak žákyně předvedly, co vše si zapamatovaly o Karlu Hynku Máchovi a jakým způsobem dokážou se svými znalostmi pracovat.

Vzdělávací výjezd do kraje Karla Hynka Máchy se konal v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu vzdělávání Ústeckého kraje, který si za hlavní cíl klade výuku na středních i základních školách spojit s praxí ve všech vyučovacích oborech a do studia tak dostat prvky, které děti zaujmou.

Video

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz