Neděle 25. září 2022
Svátek má Zlata

Teplice – Nezisková organizace Květina uspořádala počátkem listopadu akci Benefice pro Květinu aneb Život na ulici. Cílem projektu bylo získat prostředky na podporu vytvoření nízkoprahového denního centra v Teplicích. V rámci akce uspořádala organizace kromě jiného výtvarnou soutěž pro žáky Základní školy U Nových lázní.

„Vyhlásili jsme soutěž pro žáky, protože nás zajímalo, jak téma bezdomovectví vnímají děti. Na svoji výtvarnou tvorbu dostaly tři týdny,“ uvedla k soutěži sociální pracovnice centra Barbora Vernerová. „V minulém týdnu jsme utvořili tříčlennou komisi, která měla za úkol vybrat nejoriginálnější dílo,“ informuje ředitelka organizace Barbora Bočková. V komisi, která rozhodovala o vítězi, byl zastoupený i náměstek teplického primátora, Jiří Štábl. „Nebylo jednoduché vybrat absolutního vítěze. Nakonec jsme vybrali tři díla, která byla oceněná drobnými dárky,“ uvedl Štábl k soutěži.

Ve čtvrtek 21. listopadu se konalo vyhlášení vítězů přímo na škole U Nových lázní. Ředitelka organizace Květina, Barbora Bočková, vyzdvihla přístup vedení školy a pedagogů, kteří žáky do soutěže zapojili a poděkovala žákům za jejich tvůrčí úsilí. Odměny vítězům předal náměstek primátora Jiří Štábl spolu s Barborou Bočkovou. Soutěžní obrázky si mohli prohlédnout návštěvníci benefičního večera. Je určitě zajímavé vidět, jak téma bezdomovectví vnímají děti. Ten, kdo na benefici nebyl a rád by si obrázky prohlédl, najde je na facebookovém profilu organizace.

V rámci benefice získala Květina 35 tisíc. A kdy bude nízkoprahové centrum zprovozněné? „Květina zahájí provoz nové sociální služby, nízkoprahového denního centra, už v lednu,“ informuje ředitelka Barbora Bočková. „Centrum bude každý den ve vymezeném čase nabízet lidem žijícím na ulici poradenství, možnost se vysprchovat, dát si teplý čaj či jen posedět v bezpečném prostředí mimo ulici.“

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz