Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Teplicko - Policisté během uplynulého víkendu řešili několik případů požití alkoholu před jízdou motorovým vozidlem. V sobotu před půl jedenáctou večer naboural mezi Hrobem a Mikulovem 32letý muž, který v zatáčce nezvládl řízení vozidla, vyjel mimo vozovku a narazil do stromu.

Z místa nehody odešel, policisté ho ale vypátrali a naměřili mu přes 2,3 promile alkoholu v dechu. Při lustrací pak zjistili, že má navíc uložený roční zákaz řízení motorových vozidel. Muži podezřelému z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí v krajním případě až tříleté vězení.

O hodinu později zastavili trnovanští policisté 29letého muže, který vykazoval známky požití alkoholu, což potvrdila i dechová zkouška. Policisté řidiči naměřili přes 1,8 promile alkoholu v dechu, také tento muž má uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Je podezřelý z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, hrozí mu až dvouleté vězení.

Pod vlivem alkoholu byl i 32letý muž, který v neděli hodinu po půlnoci boural v Teplicích. Nezvládl řízení vozidla a narazil do zaparkovaného auta, následkem střetu bylo poškozeno i další vedle zaparkované vozidlo. Policisté řidiči naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu, muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Ze stejného přečinu je podezřelý také 26letý muž, kterého zastavili v neděli večer bílinští strážníci. Přivolaní policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu v dechu, na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," dodává policejní mluvčí Daniel Vítek.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací