Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Teplice – Teplický Zimák byl v rámci celostátní soutěže Stavba roku 2019 oceněný Cenou hlavního mediálního partnera, časopisu Stavitel. Soutěž organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a její uzávěrka byla 10. června2019. Cena hlavního mediálního partnera je jednou ze třinácti udělovaných zvláštních cen. Primátor Teplic Hynek Hanza převzal ocenění v pondělí 21. října v sále pražské Betlémské kaple.

Autorem návrhu teplického zimního stadionu je architekt Petr Sedláček. Projekt zpracovala společnost SIAL architekti a inženýři, dodavatelem stavby byla společnost Syner, která projekt do soutěže přihlásila a investorem stavby Statutární město Teplice. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 53 navrhovatelů. Na titul Stavba roku 2019 bylo z uvedeného počtu nominováno 17 návrhů. Přestože mezi nimi teplický Zimák nebyl, získal již zmíněné ocenění časopisu Stavitel.

V rámci soutěže probíhá souběžně online hlasování o Cenu veřejnosti, která každým rokem poměrně přesně určuje i pět vítězů, které volí pro udělení titulu Stavba roku 2019 odborná porota. Lidé hlasovali online do nedělního poledne 20. října. Teplický Zimák v tomto hlasování získal 87 hlasů.

2210cena

UPO Velké Poříčí. Foto: archiv soutěže

Absolutním vítězem hlasování veřejnosti se stala stavba UPO Velké Poříčí architekta Ivo Balcara. Netypická budova je modernizovaným vzdělávacím a výcvikovým střediskem pro hasiče a v hlasování veřejnosti získala 45.536 hlasů. Ocenila ji i odborná porota jedním z titulů Stavba roku 2019. Titul se uděluje bez určení pořadí.

Nový zimní stadion Na Stínadlech v Teplicích byl otevřen letos. Nahradil původní, který musel být z důvodu špatného technického stavu zbourán. Město do kryté ledové plochy investovalo cca 230 miliónů korun. Stavba Zimáku – jak je stadion pojmenován, byla koncipovaná tak, aby navazovala na sportovní halu a částečně mohla využívat její technologie. Hlediště nabízí kapacitu 500 sedadel pro diváky. K dispozici je 11 šaten a součástí haly je i sportovní ubytovna.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací