Neděle 16. květen 2021
Svátek má Přemysl

Teplice – Rybáři z Místní organizace Českého rybářského svazu Teplice měli v neděli 13. října podzimní Vánoce. Na malé oslavě předali šestnácti vybraným dobrovolným členům Rybářské stráže ČRS MO Teplice jednotné oblečení. Vzhledem ke skutečnosti, že od státu mohou finance na toto oblečení získat jen profesionální členové stráže, lze počin vedení teplické organizace hodnotit jako výjimečný. Předseda MO Pavel Lasík v této souvislosti vyzdvihl úsilí vedení místní rybářské organizace a podporu několika obecních samospráv na Teplicku, bez kterých by se projekt neuskutečnil.

„Na akci jsme pozvali ty, díky kterým se nám jednotné ošacení pro naše dobrovolníky podařilo získat,“ řekl v úvodu oslavy Pavel Lasík, který společně s jednatelem místní organizace Markem Weissem účastníky přivítal. Za teplický magistrát přijal pozvání primátor Hynek Hanza, z Modlan dorazil starosta Lukáš Bartoň a ze Bžan starostka Ivana Horčicová s místostarostou Danielem Bendou. Mezi hosty se objevil také jednatel Severočeského územního rybářského svazu Tomáš Kava. Pozvaný místostarosta Srbic Tomáš Walter nedorazil.

„To, že dnes předáme jednotné oblečení našim dobrovolníkům, je v České republice ojedinělá akce,“ zdůraznil význam oslavy předseda organizace. „Každý dobrovolný člen Rybářské stráže zastupuje stát, nikoli obec. Přesto se magistrát města Teplice a okolní obce rozhodly přispět k získání nového kompletního ošacení, aby naši dobrovolníci mohli tuto funkci vykonávat důstojně.“ Ministerstvo zemědělství, jak Pavel Lasík podotkl, hradí ošacení pouze profesionálům, kteří z celkového počtu strážců v České republice tvoří zhruba 0,1 procenta. Předseda místní organizace zároveň upozornil, že dobrovolníci vykonávají svoji činnost bezplatně. Jezdí svými auty, za svůj benzín a investují svůj osobní čas.

„Dnes vám konečně předáme kompletní ošacení rybářské stráže. Přestože byste si za svoji činnost kromě toho zasloužili i finanční odměnu, které se ale v nejbližší budoucnosti asi nedočkáme,“ uvedl Pavel Lasík. Po slavnostním zahájení rozdal vedoucí Rybářské stráže v Teplicích, Josef Djakov, balíky s oblečením. Každý z vybraných šestnácti dobrovolníků získal krátké a dlouhé kalhoty, košili s krátkým rukávem, vestu, mikinu a bundu, včetně nášivek. „Jediné, co balík neobsahuje, jsou boty. Ale i ty se pokusíme v příštím roce zajistit,“ slíbil Pavel Lasík, který funkci člena rybářské stráže sám vykonává.

Po neformální části oslavy a pohoštění se obdarovaní dobrovolníci převlékli do svých stejnokrojů a vyrazili spolu s hosty na společné focení u rybníka ČSM ve Mstišově.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací