Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Ledvice – Hlavně dětem, ale i dospívající mládeži patřila v sobotu 12. října Elektrárna Ledvice. Jejich rodiče měli přitom jednoho společného jmenovatele – Skupina ČEZ. Právě její zaměstnanci mohli svým potomkům ukázat, co to obnáší, jak se všeobecně říká, být energetikem. Respektive jim odpovědět na otázku: Táto, mámo, kde pracuješ?

Rozumí se, že vše bylo pojato formou zábavného ponaučení. Na děti proto čekaly v Informačním centru klasické energetiky a také před vstupem do elektrárny různé soutěže, hry, dovednostní úkoly v tvořivé dílničce i vědomostní kvíz. Díky pracovníkům ČEZ Distribuce například viděly práci pod vysokým napětím či se blíže seznámily se servisním vozem a jeho technickým vybavením. Řádně zabezpečeny a s odborným dohledem se pak někteří ve vysokozdvižné plošině dostali i několik metrů nad zem. A samozřejmě se všichni dozvěděli, jak se vlastně taková elektřina vyrábí. Ti nejmenší ovšem jen prostřednictvím interaktivní expozice a 3D filmu v informačním centru. Ti starší pak během prohlídky provozu elektrárny, na kterou se mohli podívat i z ochozu nejvyšší oficiální rozhledny v České republice.

Možnost strávit nějaký čas v elektrárně a jejím bezprostředním okolí využilo celkem 367 návštěvníků. Ne všichni dospělí ovšem patřili mezi její kmenové zaměstnance. Se svými dětmi totiž přijeli na jedinečnou exkurzi i jejich kolegové z různých míst v kraji, například z Elektrárny Tušimice, pracovišť ČEZ Distribuce v Děčíně, Lounech a Ústí nad Labem, ale také třeba z pražské centrály ČEZ. Projekt „Mámo, táto, kde pracuješ?“ totiž oslovuje všechny („Ve Skupině ČEZ,“ měla by zaznít logická odpověď.), je tedy na každém, kam se s dětmi vydají podívat. Letos se tak například podobný rodinný den již konal v Elektrárně Poříčí či v areálu Vodní elektrárny Štěchovice.

  • Ota Schnepp

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací