Úterý 2. červen 2020
Svátek má Jarmil

Teplicko - O víkendu se znovu připomnělo léto, když se po nedělním obědě rtuť teploměru vyšplhala až na 26 °C. Momentálně se jedná o maximum letošního září a s ohledem na datum je i možné, že jím zůstane. Naopak v úvodu nového týdne se ke slovu opět dostal podzim, a to díky studené frontě, která k nám dorazila od severu a za kterou do našich končin začal proudit chladnější vzduch od severozápadu až severu, jehož původ bychom našli až v Arktidě. A jeho arktické kořeny se nezapřou, nejen v rámci dne, ale především noci, resp. rána.

Úterý 17. září:

Nad Britskými ostrovy se bude udržovat tlaková výše, nad celou severní, severovýchodní a východní Evropou potom rozsáhlá tlaková níže. Mezi těmito tlakovými útvary bude do České republiky, jakož i řady dalších evropských zemí pronikat onen chladnější, původem arktický vzduch. Během ranních hodin, ještě před východem slunce, se po přechodu studené fronty vyčasí na jasno až skoro jasno, tedy zřejmě s výjimkou Krušných hor, které se oblaků asi úplně nezbaví. Jak však bude úterní den stárnout, mraky se rozšíří i mimo Krušné hory. Po většinu odpoledne lze očekávat polojasno až oblačno, spíše to druhé, k večeru/večer se pak zas vyčasí. Nejvyšší odpolední teploty okolo 12 až 16 °C.

Středa 18. září:

Žádná změna. To znamená pokračující severozápadní až severní vítr, zprostředkovaný přední stranou oblasti vyššího tlaku vzduchu se středem nad Irskem a Velkou Británií a prostornou oblastí nižšího tlaku vzduchu nad prakticky celou východní polovinou evropského kontinentu. Nastat tato konstelace tlakových útvarů například ve druhé půli prosince, panečku, to by byly ostré svátky. Noc, jitro a zčásti téže dopoledne se obejde bez oblačnosti, i tentokrát s výjimkou Krušných hor, nad kterými se to nejspíše bude honit 24/7, posléze až oblačno a nakonec, ve večerním čase, návrat k bezoblačnému nebi, byť ne dokonale (takže nějaký mráček darabáček se najde). Nejvyšší odpolední teploty okolo 11 až 15 °C, ráno v minimu kolem 7 až 3 °C, v horských údolích nešokuje decentní mráz.

Čtvrtek 19. září:

Anticyklóna, jinačí výraz pro tlakovou výši, dojde k názoru, že Britských ostrovů už bylo dost, a tak se vydá směrem na východ až jihovýchod, jinými slovy zatouží po Česku a jeho Teplicku. Ve skutečnosti se její střed v průběhu čtvrtka stihne přestěhovat z britského do českého vzdušného prostoru. Do té doby ale pořád dodávka chladu a vlhka ze severního Atlantického oceánu, a proto ani předposlední den již předposledního zářijového pracovního týdne úplně zalit sluncem nebude. Více méně nás čeká to samé, co o den dříve: zpočátku jasno až skoro jasno, potom polojasno až oblačno a ve finále skoro jasno až polojasno. Nejvyšší odpolední teploty okolo 13 až 17 °C, ráno však v minimu kolem 6 až 2 °C, horská údolí nabídnou mráz.

Výhled teplot na víkend:

  • 20. září: přes den 14 až 18 °C, ráno 7 až 3 °C (a slunečno)
  • 21. září: přes den 15 až 19 °C, ráno 7 až 3 °C (a slunečno)
  • 22. září: přes den 18 až 22 °C, ráno 8 až 4 °C (a slunečno)

(soj)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací