Úterý 2. červen 2020
Svátek má Jarmil

Újezdeček – V sobotu 14. září se v Újezdečku konaly již druhé mimořádné volby. V obci s devíti stovkami obyvatel nedošlo na konci roku 2018 v rámci komunálních voleb k ustavujícímu zasedání, na kterém mělo být zvoleno vedení obce. Bývalý starosta Petr Pokorný složil společně s dalšími zastupiteli mandát ještě před jeho konáním. Počet členů zastupitelstva tak klesl na čtyři, což neumožnilo vytvoření samosprávy. Stejný případ se opakoval i v případě prvních mimořádných voleb letos, 16. března.

V sobotu dorazilo k volební urně 473 voličů. Ti ve druhých mimořádných volbách volili kandidáty ze čtyř volebních stran: Sdružení nezávislých kandidátů, Pro lepší Újezdeček, Česká strana sociálně demokratická a Komunistická strana Čech a Moravy. Nejvíce hlasů, celkem 1712, získalo hnutí Pro lepší Újezdeček a tím i čtyři křesla v zastupitelstvu. Druhé, co do počtu hlasů, skončilo Sdružení nezávislých kandidátů (1073), které si tak vybojovalo místa pro tři zastupitele. Na místě třetím se umístila Komunistická strana Čech a Moravy s 209 hlasy a Česká strana sociálně demokratická na skončila místě čtvrtém se 196 hlasy. Obě jmenované strany tentokrát nemají v zastupitelstvu ani jediného kandidáta.

Nejvíce hlasů mezi jednotlivými volebními kandidáty, celkem 256, získal Stanislav Molnár (Pro lepší Újezdeček). V těsném závěsu za ním je jeho stranický kolega Květoslav Koutník s 253 hlasy a na místě třetím, s počtem 246 hlasů, skončili Renata Ferstelová a Ladislav Bis (oba Pro lepší Újezdeček). Do zastupitelstva obce byli zvolení za Sdružení nezávislých kandidátů bývalý starosta Petr Pokorný, Pavel Hejlík a Ladislav Trojáček. Za hnutí Pro lepší Újezdeček Květoslav Koutník, Stanislav Molnár, Pavlína Fišerová a Jindřich Kalda.

Zvoleno bylo i sedm náhradníků: Radek Březina, Vladimír Lhotský, Jiří Chára a Lucie Hejlíková ze Sdružení nezávislých kandidátů a za hnutí Pro lepší Újezdeček Renata Ferstelová, Ladislav Bis a Marcela Háblová. Oproti mimořádným volbám letos v březnu se do sedmičlenného zastupitelstva, a dokonce ani mezi náhradníky, nedostal Antonín Šlechta (KSČM). Novým jménem v sedmičlenném zastupitelstvu je oproti tomu Jindřich Kalda (Pro lepší Újezdeček).

O tom, kdo se v Újezdečku stane novým starostou a zda se tentokrát podaří konečně zvolit samosprávu obce, rozhodne ustavující zasedání zastupitelstva.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací