Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Teplicko – Obrovskou vlnu solidarity vyvolal případ týraného štěněte Sookie na Teplicku. Našli ji z přeraženou páteří. Poté, co se na nákladnou operaci složili lidé, se fenka zotavuje a je dokonce již v dočasné péči.

Vše odstartoval emotivní příspěvek útulku pro psy a kočky Žim, který provozuje spolek AniDef. „Člověk neměl slitování, bez váhání malou psí holčičku uhodil nebo kopnul tak, že jí rozdrtil obratle a pak ji tam nechal ležet v bolestech skoro celý den... Naštěstí fenka plakala, plakala tak hodně, že ji slyšeli lidé, kteří zavolali Městskou policii Krupka, ti ihned kontaktovali nás a AniDef opět jel do Prahy, akutně, večer, na hospitalizaci,“ uvádí AniDef. Pes neměl citlivost v zadní půlce těla.

Příspěvek měl obrovský počet sdílení, dostal se do médií. „Snad díky tlaku veřejného mínění dojde rychleji k potrestání viníka a v širším kontextu i ke změně zákona. Ale největší dík patří vám všem, za obrovskou vlnu solidarity, za velkou finanční podporu, za desetitisícové sdílení. To vše nakonec Sookie pomůže zaplatit operaci, pomohlo najít dočasku a teď nezbývá jen doufat, že Sookie bude bojovat a bude vést plnohodnotný život šťastného psa, i kdyby to měl být život na vozíčku,“ popisuje zatím dobře se vyvíjející případ týraného psíka AniDef.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací