Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Duchcov – Na Gymnáziu a Střední průmyslové škole (GSPŠ) v Duchcově je teprve druhým rokem otevřený nový obor Architektura a interiérový design. Zaměření, které v současné době láká stále více mladých lidí. Vedení školy se v zájmu prezentace studijních výsledků svých studentů, ale i propagace oboru samotného, rozhodlo uspořádat výstavu s názvem Duxarch1. Její vernisáž se konala v úterý 25. června přímo v prostorách školy.

„Výstavu jsme uspořádali poprvé a chceme, aby se z ní stala tradice,“ řekla nám ředitelka školy Jana Poláková. Dodala, že akce probíhá pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky a uskutečnit se mohla díky podpoře Ústeckého kraje a společnostem DEK, a.s. a Geoprojekt Chomutov, spol. s.r.o. - Vladimír Vysloužil. „Letos jsou na výstavě prezentované pouze práce studentů 1. a 2. ročníku, protože další ročníky ještě nemáme,“ poznamenala Poláková. Duxarch proto slibuje v každém dalším ročníku stále širší portfolio prezentace výsledků práce studentů školy.

Cílem akce, která vznikla z iniciativy pedagogů a studentů školy, je představit rodičům žáků, ale i veřejnosti, studijní výsledky, práce a projekty. Přiblížit odborný posun, k němuž žáci od zahájení svého studia postupně dospívají. Vernisáž výstavy byla také příležitostí k ocenění práce nejlepších studentů, Michala Martináka a Radima Fialy. Předávání cen se zúčastnil i náměstek hejtmana Martin Klika.

Návštěvníky vernisáže práce a projekty studentů nadchly a v mnohých směrech překvapily. Jedna z přítomných žen si u panelu s návrhem svého syna například povzdechla: „Nestačím žasnout, jak je ta jeho práce precizní. Přitom ve svém pokoji má takový binec, že to ani nejde popsat.“ Návštěvníky zaujalo profesionální zpracování projektů, pobavila hravost, kreativita i humorný nadhled, který je pro mladou generaci příznačný. Výstava potvrdila, že obor studenty baví a pro řadu z nich bude v životě stěžejním.

Mezi tématy, která přitahovala pozornost, byla například architektonická kresba. Studenti ve svých pracích představili, jak se vypořádali s kreslířskými technikami a s pečlivostí při grafickém projevu. Vystavené byly některé seminární práce, kresby architektonických objektů a detailů pořízené z plenéru. Největší zájem ale vzbudily panely s grafickými návrhy exteriérů a interiérů předmětu Grafika a design, v němž si studenti osvojují využívání CAD systémů, vizualizačních počítačových programů i kreslířskou techniku pro navrhování 3D modelů.

Fotogalerie

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací