Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Dubí, Mstišov – O víkendu se konala tradiční Mstišovská pouť. Vůbec poprvé se změnilo její místo a akci organizátoři letos přesunuli na louku u Mstišovské ulice. Do části, kterou místní nazývají Antoníček. Na sobotu i neděli byl pro návštěvníky připravený bohatý program, spousta atrakcí a zábavy. A přestože v sobotu odpoledne chvíli zapršelo, pár kapek deště nikomu náladu nezkazilo. Lidé se nerušeně bavili na kryté terase, u dobrého piva a hudby. Akci moderoval po oba dny Petr Jílek.

Sobotní den zpříjemnily účastníkům pouti kapely Pontiac, Modrotisk, Petr Kalandra Memory Band a skupina My. V neděli se pak na připraveném pódiu uprostřed louky rozezněly skladby skupin Bob a Bobci, Oskar Per trio a Brontosauři Revival. Kromě poslechu folku, country a rocku se s velkým ohlasem setkaly ukázky jízdy na koni. Děti si mohly koníky pohladit a viděly také drezuru v režii sličné indiánské squaw. Koně vlastně Mstišovské pouti tak trochu vévodili.

Tváře tvrdých mužů pod Krušnými horami rozsvítilo vystoupení půvabných tanečnic. Děti se předháněly v soutěžích: v házení balónků, šipek, kroužků, ve střelbě ze vzduchovky na terč, i v jízdě na koníkovi. Atrakce přitahovaly dubský potěr a vyzkoušeli je i dospěláci. V obležení byl například řetízkový kolotoč nebo autíčka. Některé z dam prokázaly velkou zručnost při házení slamáků na věšák, ale také při slalomu trávou s dětským kočárkem. Několik týpí, postavených nedaleko pódia, skýtalo přístřeší pro hry pánů kluků.

Program se návštěvníkům líbil. Pochvalovali si jeho pestrost, i to, kolik akcí město pro lidi v průběhu roku dělá. Jen jedna z přítomných návštěvnic tvrdila, že Mstišováci přišli o pouť. „To už není ve Mstišově. Vždycky bývala u nás dole. Teď to sem mají hlavně starší lidi dost daleko. Taky jsem tu neviděla skoro žádné Mstišováky,“ řekla nazlobeně. „Můžeme být rádi, že město pro nás tyhle akce dělá a máme vstup zdarma. Kdo na pouť dorazit chce, dorazí. Taková dálka to rozhodně není,“ oponoval její soused, také ze Mstišova.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací