Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Most – Na motocyklovou štafetovou vyjížďku vyrazili ve středu brzy ráno motorkáři z Mostu. Cestou budou vybírat peníze na podporu Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni při Ministerstvu vnitra ČR. Tato nadace v rámci svých možností pomáhá pozůstalým po příslušnících Policie ČR a Hasičského záchranného sboru, kteří zahynuli při výkonu svého povolání.

Motocyklovou jízdu okolo Česka pořádá David Franěk, kriminalistický technik. Jak ale poznamenává, jde o jeho občanskou aktivitu, byť se mu dostalo záštity i z Ministerstva vnitra.

A jak štafetová jízda vypadá? Vždy nejméně dva motorkáři dojedou z jednoho příhraničního okresu do druhého. Dohromady jich je 35. Start a cíl mají naplánovaný mezi územními odbory policie. „Jako štafetový kolík slouží kasička, do které postupně každý z účastníků, policistů a tento ročník i hasičů, přispěje částkou nejméně dvě stě korun,“ říká David Franěk. Vloni odhadoval, že se vybere necelých třináct tisíc, nakonec ale sbírkou vybral skoro 47 tisíc korun. Přispívali mu nejen účastníci jízdy, ale i řadoví policisté a občanští zaměstnanci policie.

1906motorkaripomahaji2

Štafety budou nejméně dvoučlenné. Z Mostu vyrazila na první úsek kolona o hodně početnější. Foto: Oldřich Hájek

Všichni účastníci jedou ve svém vlastním volnu a na svých soukromých motocyklech. V Mostě se na první kilometry k motorkářské koloně symbolicky připojila i dvojice policejních motorek.

Z Mostu se jede do Teplic, Ústí nad Labem, Děčína a dál se pokračuje ve směru hodinových ručiček. Mezi poslední místa potom budou patřit Cheb, Sokolov, Karlovy Vary a Chomutov. Odtud se kasička po 1500 kilometrech vrátí druhý den do Mostu. Snad s ještě vyšším obnosem, než vloni.

Motorkáře můžete průběžně sledovat i na jejich facebookové stránce Okolo ČR pro dobrou věc zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací