Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír
Archivováno

Litvínov, Teplice – Skupina aktivních žen v čele s Květuší Hellmichovou založila v Litvínově spolek WomenNet. Za cíl má propojovat ženy v jednu síť, tak aby si vzájemně mohly poskytovat pomoc, radu, pomáhat si v kariéře a vytvářet třeba nové podnikatelské příležitosti.

Členky WomenNetu v litvínovské Citadele. Foto: Oldřich Hájek

Za pár měsíců fungování už má čtyři desítky členek a dvacítku sympatizantek, a to nejen z Litvínova, ale i z Teplic. Proč WomenNet vůbec vznikl? „Jde o myšlenku propojit ženy v jednu komunikační síť, kde by každá z nás našla radu, pomoc, informace, které využije ve své práci, podnikání či osobním životě. WomenNet má ambice učit ženy být úspěšné, podporovat je, propojovat, pomáhat ženám v kariéře a vytvářet nové příležitosti," vysvětluje zakladatelka spolku Květuše Hellmichová.

V pátek večer se ženy a jejich hosté sešli v litvínovské Citadele, aby si vzájemně předvedli své produkty a služby a pobavili se. Třeba při módní přehlídce, na které řada z členek také vystupovala.

V Citadele se také křtilo první číslo časopisu Ženy v síti. Občasník přibližuje osudy podnikatelek. K dostání bude v provozovnách členek WomenNetu. Jedním z jeho kmotrů se stal krajský radní Martin Klika. „Je pro nás velice důležité podporovat činnost neziskových organizací. WomenNet je jednou z těch, jejichž výsledky jsou vidět i v rámci evropských projektů," uvedl Martin Klika.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací