Sobota 23. únor 2019
Svátek má Svatopluk
 

Teplice - V úterý 10. července převzalo město Teplice pět nových parciálních trolejbusů Škoda 30Tr, za které zaplatilo 76 milionů korun. Provozovat je bude na městských linkách Arriva City. Jedná se o trolejbusy s baterií, které mohou jet část cesty i bez troleje. Informuje o tom společnost Arriva City.

Veřejnosti byly nové trolejbusy představeny na Zámeckém náměstí. Nové vozy měří 12 metrů, jsou nízkopodlažní, aby měli snazší nástup tělesně postižení nebo maminky s kočárky. Trolejbusy mají troje dveře a kapacitu 90 míst.

Teplice nákupem nových trolejbusů udělaly další krok k očištění MHD od emisí. Parciální trolejbusy budou využívat současné trakční vedení po Teplicích, ale v místech, kde troleje nejsou, mohou využít bateriový pohon, který jim stačí na ujetí až deseti kilometrů. Trolejbusy se pak nabíjejí buď přímo z trolejí, nebo rekuperací za jízdy.

Podle harmonogramu by se měli tepličtí obyvatelé poprvé svézt novými trolejbusy v září tohoto roku. „Během prázdnin musíme proškolit zhruba patnáct řidičů, kteří se budou střídat ve směnném provozu. Aktuálně provozujeme v rámci MHD v Teplicích 15 autobusů a 27 trolejbusů. S novými trolejbusy jejich počet ještě stoupne,“ popisuje obchodní ředitel Arriva City Petr Havlík.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací