Středa 7. červen 2023
Svátek má Iveta a Slavoj

Bílka – V sobotu 24. září se v Bílce pod Milešovkou koná 22. ročník Svatováclavské slavnosti, kterou pořádá Spolek přátel Českého středohoří v Bílce. Zahájení akce se ujmou trubači z teplické konzervatoře, kteří zahrají v 10 hodin v místní kapli sv. Václava. O půl hodiny později odstartuje pro zájemce výstup na Milešovku, kde se uskuteční na meteorologické stanici přednáška Petra Zacharova.

Hlavní program slavností začne vyzváněním zvonu bílské kaple ve 14 hodin a skladbou Desatero pro kapličku. V hlavním programu vystoupí žáci Mateřské a Základní školy Žalany a Krušnohorský pěvecký sbor. Součástí sobotního programu bude křest nové publikace, která dokumentuje 20letou činnost Spolku přátel Českého středohoří v Bílce. Se svým představením pobaví malé i velké návštěvníky Divadlo Na klice, soubor středověkého šermu Páni z Kostomlat a pražští hudebníci z Revival swing bandu Praha.

Na slavnosti nebudou chybět stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si kapli, případně se vydat na Cestu přátelství, lemovanou sochami známých českých a německých autorů. Součástí slavností je i právě probíhající výstava v teplickém zámku, která podrobně mapuje dlouholetou činnost pořádajícího spolku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz