Pondělí 1. březen 2021
Svátek má Bedřich

Hrob – Téměř všechny provozovny, které nesouvisejí s prodejem potravin, léků nebo drogerie jsou uzavřené. Což ovšem neznamená, že současná situace smetla ze scény i múzy. Lidé, kteří jim propadli, nemají ve zvyku z boje utíkat. Zejména ne tehdy, když je na čase lidi povzbudit. Proto se hrobské Divadlo V Pytli nyní objevuje častěji online v našich domácnostech, aby nám přineslo zábavu a povzbudilo nás do dalších dní.

Ve středu 28. října, v 18 hodin, nabídne živý přenos svého unikátního projektu Dějiny české kotliny. „Projekt vznikl ke 100. výročí vzniku Československa,“ říká jeho autor a principál Divadla V Pytli, Petr Stolař. „Po zdařilé premiéře, kdy jsme ho v říjnu 2018 promítali na fasádu teplické radnice a letos v rámci Casanovských slavností jím oživili balustrádu Zámku Duchcov, jsme se rozhodli tento originální zážitek pustit do světa. Momentálně slouží i jako výukový projekt pro školy.“

Kdo Petra Stolaře a Divadlo V Pytli zná, ví, že obojí je už řadu let zárukou kvalitní zábavy. Nuda při sledování projektu tedy rozhodně nehrozí. Ve sváteční středeční večer si tak můžete připravit občerstvení a pustit si doma Dějiny české kotliny, které v animované i hrané zkratce připomenou všechny důležité momenty naší historie. V některých pasážích si budou moci zahrát dokonce sami diváci. Projekt najdete v uvedený termín na facebookových stránkách Divadla V Pytli.

Projekce trvá 70 minut, včetně vstupů moderátora a herců. V programu se představí Svatý Václav, patron českých zemí, učitel národů J. A. Komenský, prezident T. G. Masaryk a další osobnosti. Každá z nich bude řídit vlastní divadelní scénu a vtahovat diváky do děje. Jednou ve výjevu Blanických rytířů, kteří přijdou národu na pomoc, podruhé v pěveckém sboru učitele národů a také jako hrdé občany samostatného státu.

Současná situace stopla prakticky veškerá vystoupení a zablokovala často jediný druh příjmu umělců. Neměli bychom proto dopustit, aby místních soubory musely nadobro pověsit umění na pověstný hřebík. Ve sváteční středu tak máte možnost soubor Divadla V Pytli, který má na Teplicku tradici několik desítek let, podpořit zakoupením virtuální vstupenky. Libovolnou částku můžete poslat na účet spolku: 292 878 105/0300.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací