Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Cínovec – V sobotu 15. srpna se na Cínovci koná další ročník česko-německé slavnosti Hraniční buk. Jedná se o tradiční setkávání obyvatel z českých a německých příhraničních obcí a měst. Slavnost, která má za cíl posilovat dobré sousedské vztahy, vzájemnost mezi oběma národy a přeshraniční spolupráci, byla pojmenovaná podle památného stromu. Ten stával na pomezí hranic Čech a Německa, kde dnes na jeho místě stojí strom nový.

Zájemci, kteří se chtějí akce zúčastnit, mohou využít autobus, vypravený dubskou radnicí. Vyjede na Cínovec ze Školního náměstí v Dubí v 10.30. Program mezinárodního setkání začne v 11 hodin. K pohodlnému sousedskému popovídání bude k dispozici velký stan pro případ nepříznivého počasí. O hudební kulisu se postará DJ Pahorecký a jako každý rok i letos budou připravené grilované, uzené a další pochoutky, včetně cínoveckých klobás nebo německých Bratwürste. Chybět ale nebude ani něco sladkého na zub.

V neděli 16. srpna se v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci uskuteční poutní mše svatá, která letošní česko německé slavnosti Hraniční buk uzavře.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací