Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Dubí – Stejně jako v předchozích letech, také letos v létě se vyznavači klasické hudby dočkají oblíbených Varhanních koncertů v kostele Panny Marie v Dubí. Akci připravuje tamní městské kulturní zařízení za podpory dubské radnice. První z koncertů je připravený už na čtvrtek 16. července od 18 hodin. Na další dva se můžeme těšit 20. a 28. srpna, kdy se posluchačům představí například hudebníci Kuchválek, Kšica, ale i tenorista Štefan Margita.

Ve čtvrtek 16.7. usedne za kostelní varhany dubského kostela Michal Novenko. Hudebník, který je opakovaně zván do většiny evropských zemí a do USA. Koncertoval ale i v Jižní Africe nebo v Izraeli. Profesor Novenko vyučuje na pražské konzervatoři, vede mezinárodní varhanní kursy například na University of Texas, britské Sarum College, ve Francii, Polsku nebo v Mexiku. Věnuje se rovněž práci skladatelské. Od roku 2001 nahrává pro prestižní britskou firmu Priory Records. Mimo běžného repertoáru uvádí neznámé a zapomenuté skladby z 18. a 19. století, ale i premiéry současných autorů.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací