Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Dubí – Ve středu 12. února byla v Domě porcelánu s modrou krví zahájená výstava originálních kostýmů postav, které ztvárnil herec Jaromír Hanzlík. Ten se také osobně objevil jako host na zahajovací vernisáži v přeplněném sále informačního centra. Známý herec vyprávěl, vyvolával svými příhodami bouře smíchu a zájemcům podepsal knihy, které organizátoři v rámci akce nabízeli. Výstavu připravilo Město Dubí ve spolupráci s akciovou společností Barrandov.

V prostorách Domu porcelánu s modrou krví mohou návštěvníci zhlédnout kostýmy z dílen slavných návrhářů pro české filmy, kde Jaromír Hanzlík vytvářel nezapomenutelné role. Například kostýmy z komedie Jak utopit doktora Mráčka, Dva chlapi hlásí příchod, Postřižiny a další.

Kromě kostýmů pro Jaromíra Hanzlíka je tady vystavený kupříkladu i kostým Hanzlíkovy filmové matky z komedie Jak utopit doktora Mráčka, Stelly Zázvorkové. Prezentované jsou zde rovněž ukázky scénářů a řada filmových plakátů. Například ze Slavností sněženek, Něžného barbara a mnoho dalších.

Zajímavou výstavu, která se v Dubí ohřeje pouze do soboty 22. února, je možné navštívit ve všední dny v době od 8-17 hodin a v sobotu v době od 8-14 hodin. Vstupné se neplatí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací