Pátek 3. červenec 2020
Svátek má Radomír

Teplice – Spolek Ulpan Teplice pořádá letos už 9. ročník festivalu dnů židovské kultury, Teplický cimes. Akce se koná pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael a slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v sobotu 9. listopadu v rockovém klubu KNAK. Po oficiálním přivítání návštěvníků ve 20 hodin tu vystoupí izraelská kapela Jewish Monkeys z Tel Avivu, která v Teplicích představí své fungl nové album Catastrophic Life.

V pondělí 11. listopadu se v Beuronské kapli koná vernisáž výstavy vytvořené organizací Centropa, což je židovský historický institut. Ten sbírá a uchovává příběhy židovských rodin z oblasti Balkánu a Střední a Východní Evropy 20. století. Výstava je konkrétně zaměřená na život Židů v České republice 20. století a na 31 panelech představí různá témata tehdejšího společenského i rodinného života Židů. Vernisáž začíná v 17 hodin.

Festival pokračuje ve středu 13. listopadu přednáškou Samaritáni a ti druzí – známé i neznámé náboženské komunity ve Svaté zemi. Koná se v Regionální knihovně v Teplicích a začne v 17.30. Následuje poslechový pořad vynikajícího hudebního kritika Jiřího Černého o Amy Winehouse v teplickém Jazz Clubu ve čtvrtek 14. listopadu od 19 hodin.

První týden festivalu završí akce v neděli, 17. listopadu, od 14 hodin, v tělocvičně teplického gymnázia. Zájemci se tu mohou seznámit s izraelským bojovým uměním Krav maga, což je druh boje zblízka. Ukázku spojenou s přednáškou si pro návštěvníky připravil David Bohbot. Akce druhého týdne festivalu přineseme v některém z následujících vydání.

Spolek Ulpan Teplice vznikl v září 2008 z účastníků kurzu hebrejštiny. Sdružuje lidi se zájmem o poznávání a vzdělávání v oblasti judaismu, obnovuje židovské tradice a seznamuje s nimi veřejnost. Organizuje výuku hebrejštiny, pořádá kulturní a společenské akce s židovskou tematikou a jeho členská základna čítá 12 lidí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací