Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Teplicko – Konec týdne bude na Teplicku ve znamení lampionových průvodů a halloweenských oslav. Přestože Halloween je svátkem anglosaským, stihl u nás poměrně rychle zdomácnět. Dokonce řada organizátorů halloweenských akcí přestala řešit i jeho datum. Správně totiž Halloween připadá až na poslední říjnovou noc.

Nicméně, už v pátek 25. října odpoledne vypukne například v Solance (solná jeskyně) v Teplicích od 16 hodin Halloweenské odpoledne. Nepůjde ale o žádné masky nebo strašidelný program. Děti se tady naučí, jak správně vydlabávat dýni a přetvořit jí do odpovídající podoby. Ty skutečné halloweenské lahůdky teprve přijdou s večerem. Mezitím se ale bude konat ještě několik lampionových průvodů. U základní školy v Bystřanech začne v 17 hodin program, který připravili zdejší žáci. Ti se pak vydají obcí a vrátí se zpátky ke škole, kde bude na všechny účastníky čekat kulturní program, teplý čaj, svařák a občerstvení.

Další lampiónový průvod odstartuje v 18 hodin od kapličky v Suchém u Modlan. Na jeho konci se budou pouštět lampiony štěstí, rozdávat sladké odměny, nalévat dětský punč, čaj a pro dospělé svařák. Z návsi v Ohníči vyrazí v 18 hodin lampionový průvod do Křemýže, kde se k němu přidají tamní zájemci. Všichni se společně vydají obcí a ani tady nebude chybět opékání vuřtů a teplý čaj. Posledním z tipů na lampionový průvod nás zavede do Štrbic u Modlan. Tady se v 18.30 odstartuje od pomníku Svatého Jana a průvod zamíří k tamnímu hřišti. Program je v podstatě stejný. Vuřty, teplý čaj a dobrá nálada.

Pro silné nátury je na páteční večer, od 19. hodiny, nachystaná v bílinském pivovaru akce Halloween Horror Party s DJ Kamikaze. V téhle strašidelné veselici nebude chybět ohnivá show, fotokoutek pro památeční fota do rodinných alb a v programu jsou připravené i další lahůdky. Halloweenskou zábavu přichystal také Music Club Komín, kde party začne ve 21.30 a za mixážním pultem se bude předhánět v ukázkách svého umění dokonce šest dýdžejů.

V sobotu 26. října se můžete za Halloweenem vydat do Restaurace U potoka ve Rtyni nad Bílinou. Odstartuje v 19 hodin a pořadatelé slibují fotokoutek, dětskou diskotéku, vystoupení kapely Falzet a od 23.30 DJ Jirku Kopy Kopeckého. V průběhu večera vyhlásí organizátoři nejhezčí masky. Od 20. hodiny vypukne další Halloween zábava v restauraci The Legends Rock Cafe v Alejní ulici v Teplicích a ve 22 hodin se můžete vyřádit na halloweenské akci v teplickém Luna Clubu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací