Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Krupka – Do doby před více jak šesti sty lety, do časů rytířských soubojů, tajemných příběhů a krásných žen, vás pozvou v sobotu 28. září pořadatelé III. ročníku akce Řemesla a rytíři na Hradě Kyšperk.

Návrat do minulosti, oživený ukázkami dobových řemesel, ochutnávkou středověké kuchyně, střelbou z luku, houfnic, tarasnic i píšťal se uskuteční v době od 10 do 17 hodin. Zříceninu hradu Kyšperku najdete kousek nad Unčínem v Krupce.

V sobotu tak například uvidíte, jak se dřív vyráběly provazy, jak se tkalo, co to bylo karetkování, uvidíte práci s kůží, výrobu svíček nebo barvení látek. V plné práci se vám předvede kovář, šindelář, brašnář i bednář a chybět nebudou další zástupci historických řemesel. Připravená bude také střelnice, kde si můžete vyzkoušet, jak dobrými lučištníky byste byli. A jako bonus si poslechnete výklad o tom, jak se lučištníci dřív oblékali a všechno, co k historii této zajímavé zbraně patří.

Pro dospělé se chystá dokonce i aréna, kde si mohou vyzkoušet souboj s měkčenými zbraněmi a ukázat svým potomkům, co v nich skutečně vězí. Užijte si poslední zářijovou sobotu v duchu středověku. Vezměte celou rodinu a zkuste popustit uzdu své fantazie. Hlady tam neumřete, občerstvení je zajištěné a pro děti, stejně jako každý rok, bude i letos limonáda zdarma. Pokud už musíte přijet autem, žádají pořadatelé, abyste ho zaparkovali na větších parkovištích v ulici Revoluční. Až k hradu se autem nedostanete.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací