Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Ústecký kraj - Co nás čeká v sobotu 20. a v neděli 21. července? Další várka akcí pro jednotlivce i rodiny. Výběr bude z mnoha žánrů.

Bude se sochat, dokonce na dvou místech, ochutnávat zlatavý hořký mok, bude se sportovat a závodit, koncertovat, prohlížet, promítat, krmit divá zvěř, nebo vás čeká procesí či pouť.

Podívejte se, jaké akce se budou tuto sobotu a neděli konat v našem kraji.

LOUNSKO

Žatec

20. červenec – Žatecké sochání – od 13 hodin

 • Zajímá-li vás jak vznikají sochy, nenechte si ujít návštěvu Žateckého sochání, které se uskuteční v Křížově vile, v Zeyerově ulici 344. Čeká vás zde výtvarná dílna pod širým nebem. Pod vedením zkušeného sochaře si můžete zkusit vyrobit vlastní sochu.
 • Vstupné 50 Kč, děti 25 Kč

Stekník

20. a 21. červenec - Reprezentační a soukromé prostory – od 10 hodin

 • Nenechte si ujít prohlídku nového prohlídkového okruhu zámku Stekník s názvem Reprezentační a soukromé prostory. Ten připomene osudy rodiny švýcarského konzula Gerolda Déteindre, která zámek vlastnila v letech 1907–1949. Těšit se můžete na interiéry soukromých salonů v západním křídle a také na reprezentační prostory sala terreny v přízemí a hlavního sálu v patře zámku. Nový prohlídkový okruh vznikl v rámci II. etapy Obnovy interiérů zámku Stekník, financované ze státního programu MK ČR v létech 2016–2019.
 • Vstupné 100 Kč, děti do 6 let zdarma

Jimlín

20. a 21. červenec – Kinematograf bratří Čadíků – od 21.30 hodin

 • Kinematograf bratří Čadíků bude i o víkendu promítat filmy na zámku Nový had. V sobotu můžete zhlédnout film Chata na prodej, v neděli Čertí brko
 • Vstupné dobrovolné na dobročinné účely.

Krásný dvůr

20. červenec - Večerní komentovaná procházka zámeckým parkem – od 21 hodin

 • Užijte si kouzlo jednoho z nejstarších krajinářských parků po setmění, včetně návštěvy osvětleného Novogotického templu. Délka procházky zhruba 2 hodiny. S sebou si vezměte vhodnou obuv a svítilnu. Rezervace na tel. 415 210 004.
 • Vstupné 120 Kč, snížené vstupné 80 Kč.

2007vikend2

CHOMUTOVSKO

Chomutov

20. a 21. červenec – Krmení tuleňů a makaků – začátky v textu

 • Víte, za jak dlouho sní tuleni kýbl ryb? Chcete vidět tuleního tátu Kaška, jak si umí zaplácat o přídavek? Případně se na něco zeptat chovatele? Každý den v 11 a 14 hodin se v chomutovském Zooparku u bazénu tuleňů koná ukázkové krmení, tak se přijďte podívat. Krmení se koná během hlavní sezony, a to každý víkend – v sobotu i neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den.
 • V horní části Zooparku narazíte na veliký výběh, ve kterém se prohání šestice bezocasých opic druhu makak magot. Snad nejzajímavější na nich je, že se jedná o jediný opičí druh, který obývá Evropu, přesněji gibraltarskou skálu. Na rozdíl od opic v rovníkových oblastech se makakové živí hlavně semeny cedru, hmyzem a výhonky, nepohrdnou ani jedovatým škorpionem. Krmení se koná během hlavní sezony, a to každou sobotu a neděli. Během letních prázdnin pak probíhá každý den, vždy od 13 hodin.
 • Vstupné – běžné vstupné do Zooparku

20. a 21. červenec – Projížďka Safari Expresem – začátky v textu

 • Jízda terénní soupravou po pláních Eurosafari mezi stádem muflonů, zubrů a jaků. To je jeden z unikátních zážitků, který si můžete zažít v Zooparku v Chomutově. Ze zastávky v centrální části zooparku odjíždí souprava na trasu, která zahrnuje část vlastního zooparku, průjezd Eurosafari a skanzenem Stará Ves. Souprava jezdí každý den. Jízdenky se kupují přímo na místě u průvodce. Podmínkou je, aby byl Safari expres obsazen alespoň deseti cestujícími a rovněž musí být vhodné počasí. V případě silného deště či podmáčeného terénu se jízda neuskuteční. Začátky jízd jsou vždy ve 13, 14, 15, 16 a 17 hodin.
 • Jednotné jízdné je 50 Kč. Děti do 3 let jedou zdarma.

Kadaň

20. červenec - Odpoledne v AmFíku plné hudby – od 13 do 22 hodin

 • Odpoledne plné hudby v AmFíku v Kadani.
 • Vstupné 200 Kč

Klášterec nad Ohří

21. červenec – Komentovaná prohlídka zámeckého parku – od 16 hodin

 • V neděli se opět můžete těšit na komentovanou prohlídku zámeckého parku s panem Františkem Kroupou. Tentokrát Vás pan Kroupa provede především Stibalovo okruhem. Sraz účastníků je v 16.00 hod. u zámecké kašny. Vstupenky zakoupíte v turistickém informačním centru pod radnicí nejpozději půl hodiny před prohlídkou.
 • Vstupné 30 Kč, děti do 12-ti let zdarma

Boleboř - Lesná

21. červenec - Sochařské sympozium 2019

 • Sochy se budou tvořit i na Lesné, kde v neděli odstartuje další ročník úspěšného letního Krušnohorského sochařského sympozia. Letos se můžete těšit na mistry řezbářské, sledovat jejich práci a zhlédnout i výstavu soch v areálu horského hotelu Lesná. Sympozium bude pokračovat až do 27. července.
 • Vstupné neuvedeno

1207tipyzoo

MOSTECKO

Most

21. červenec - Krušnoman Cross Triathlon Most

 • Areál Matylda bude v neděli patřit sportu. Běh/plavání/jízda na horském kole (MTB). Pořádný závod na plných distancích, zábavné tratě a bezvadná organizace krále Krušnomana I. – Tomáše Langhammera! Ač Most není díky médiím synonymem přírody, okolí nádrže Matylda vás přesvědčí o opaku, navíc místní singletraily patří k nejzábavnějším v XTERRA Czech tour! V průběhu dne budou probíhat tři kategorie závodů v běhu, plavání a jízdě na horském kole, Classic (možnost vytvoření štafety pro jednotl. disciplíny), Sprint / hobby (možnost štafety) a Dětské závody.
 • Vstupné neuvedeno

Bělušice

20. červenec – Bělušické slavnosti – od 15 hodin

 • Obec Bělušice pořádá Bělušické slavnosti. Proběhnou v sobotu 20. července od 15 hodin v areálu fotbalového hřiště. Čeká vás Pomáda show, Elán revival, Michal David revival, Revival Banda, soutěže pro dospělé a diskotéka.Pro děti jsou od 15 hodin nachystány pohádky.
 • Vstupné zdarma

Horní Jiřetín

20. srpen – závody do vrchu podniku Krušnohorský pohár – od 7 hodin

 • Další závodní den podniku Krušnohorského poháru se pojede Mostecku v sobotu 20. srpna z Horního Jiřetína na Novou Ves v Horách. Trasa k cíli závodu měří 4600 metrů a má převýšení 314 metrů. Jde o jednu z nejkrásnějších tratí v Česku. Po celé délce tratě jsou svodidla a je položen kvalitní asfalt. Pilotům nabídne 21 zatáček. Depo pro závodníky bude rozložené u cíle závodních strojů v obci Nová Ves u bývalé koliby, za což organizátor závodů děkuje Obci Nová Ves v Horách. Otevřeno bude od pátku 19. července od 14 hodin. V depu bude k dispozici mobilní toaleta a občerstvení. Závodní den začne v sobotu 20. Července v 7 hodin a potrvá cca do 18 hodiny. Divákům nabídne nejen chvíle plné adrenalinu, ale i několik zajímavostí a překvapení. Diváci se opět budou moci potkat se jezdci a zblízka si prohlédnout jejich stroje a nadýchat se atmosféry závody prosáklou vůní benzínu.
 • Vstupné pro diváky zdarma

1207tipy

TEPLICKO

Teplice

20. červenec - Jízda veteránů – od 11 do 14 hodin

 • Ústecká veterán rallye se letos jede v sobotu 20. Července OC Olympia Teplice. Budete si moct prohlédnout letité krasavce v čase mezi 11 - 14 hodinou. V Teplicích se uskuteční jedna ze zastávek této rallye, okolo 14 hodiny se auto a moto dědečkové postupně vydají na další část své krásné jízdy.
 • Vstup zdarma

21. červenec - Procházka salónem Evropy aneb 300 let morového sloupu v Teplicích – od 14 hodin

 • Vyjděte na jednu z procházek po historickém centru Teplic a vstupte do jeho historie, kdy byly lázně nazývány Salonem Evropy či malá Paříž. Procházky se konají každou neděli od 14,00 hod v českém jazyce. Při procházce se dozvíte jací světoví velikáni a monarchové pobývali v nejstarších lázních střední Evropy. Máte možnost navštívit výstavu k výročí 300 let morového sloupu v Teplicích, Zámecké náměstí s historickými domy a lázeňským parkem dojdete až do bývalého protestantského kostela Bartholomeus. Zde jsou ke zhlédnutí výstavy k sedmi stoletím židovství v Teplicích a papírové modely významných českých a evropských staveb. Prohlídky se konají každou neděli od 14,00 hodin. Začátek v turistickém centru Visitteplice, Dlouhá 63/31, 415 0 1 Teplice.
 • Vstupné 100 Kč

Osek

20. červenec - Osecká kytara – od 12 do 20 hodin

 • Nenechte si ujít Oseckou kytaru konající se 20. 7. 2019, tento rok znovu na městském koupališti. Vystoupí: Taxmeni, Devítka, Passage, Hurricane, COP, Epydemye a Pavel Petran a kapela. Začínáme od 12:00.
 • Vstupné 220 Kč. Děti do 140 cm mají vstup zdarma

Modlany

20. červenec - Den zábavy s kapelou Modlanská skládka - od 9 hodin

 • V areálu Baníku Modlany se v sobotu 20. července koná už 5. ročník akce Den zábavy s kapelou Modlanská skládka. Den zábavy je rozdělen do dvou částí dopolední od 9:00 do 14:00 je určen dětem a jejich rodičům plný atrakci a soutěží které děti projdou broučkovu cestu. Zakončeným pohadkou .Odpoledni program bude patřit kapelám Staré časy, Schlak, Hlahol, Love gangsters, Modlanská skládka, Vilda Čok a Baypas a Cower.

1207tipy2

ÚSTECKO

Ústí nad Labem

20. červenec - Ústecký BeerFest 2019 – od 12 do 22 hodin

 • První ročník netradiční kulturní akce pro celou rodinu. Čekají vás hudební produkce všech žánrů, prezentace regionálních pivovarů a ochutnávky různých značek piv, pouťové atrakce i stánky s bohatým občerstvením.
 • Vstupné zdarma

Velké Březno

21. červenec - Za pohádkou na zámek Velké Březno – od 14 hodin

 • Každou červencovou a srpnovou neděli je pro děti připraveno divadélko, odehrávající se v půvabném prostředí zámku. Začátek představení je obvykle ve 14 hodin. Návštěvu můžete spojit s posezením u kávy či s příjemnou procházkou v parku.
 • Vstupné 50 Kč.

1207tipy3

LITOMĚŘICKO

Litoměřice

20. červenec – Knihovna pod širým nebem, Jiří Imlauf – od 18 hodin

 • Koncert frontmana kapely Houpací koně Jiřího Umlaufa, spojený s autorským čtením, uskuteční se na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.
 • Vstupné zdarma

Lovosice

20. červenec - Altros Rockfest – od 14 hodin

 • Již od pátku 19. července probíhá v Lovosicích devatenáctý Altros Rockfest, a to v krásném prostředí lesoparku Osmička u řeky Labe. Hudebně je zaměřen na punk a rock. I v sobotu vás čeká pořádná hromada skvělé rockové muziky. Tradičně proběhne i soutěž v pití piva z tupláku na EX a nebude chybět festivalová čajovna či možnost stanování. Program na sobotu: 13:00 Dobrý pocity, 14:00 Bez šance, 15:00 Baťa a Kalábůf něžný beat, 16:05 Louty, 17:00 Plexis, 18:20 Vilém Čok, 19:40 SteelFaith, 20:40 Root, 22:00 The Fialky a ve 23:20 A New Chapter.
 • Vstupné 200 Kč

Ploskovice

20. červenec - Kráska a netvor na zámku Ploskovice – od 18 do 23 hodin

 • Na zámku Ploskovice můžete zažít večerní procházku zámkem s divadelním představením. Pohádka pro dospělé a starší děti. Tajemný, strašidelný i romantický příběh na motivy francouzské pohádky. Režie a hudební produkce Marka Dobrodinského. Nutná rezervace na tel. 604 381 520.
 • Vstupné neuvedeno

21. červenec - Vokální kvarteto Laurus na zámku Ploskovice – od 17 hodin

 • Zažijte zajímavý koncert vokálního kvarteta v prostředí barokní perly severočeského kraje. Repertoár vokálního kvarteta Laurus tvoří převážně písně z období renesance a baroka. Velkému úspěchu u publika se těší i africké tradicionály, které si svým nábojem spolehlivě získávají posluchače. Účinkují Vlasta Reicheltová, Magdalena Střesková, Monika Hlaváčková, Petr Petřík a Jan Cidlina.
 • Vstupné 150 Kč

1207tipyvyzvactenarum

Zubrnice

20. červenec - Pouť ke sv. Máří Magdaléně v skanzenu Zubrnice – od 9 hodin

 • V Zubrnickém skanzenu se v sobotu koná Pouť ke sv. Máří Magdaléně. Čeká vás procesí a mše svatá v kostele sv. Máří Magdalény, dále řemesla, trhy, hudba, tancovačka, a chybět nebude ani občerstvení.

DĚČÍNSKO

Děčín

20. červenec - Letní souznění – od 18 hodin

 • Koncert klasické hudby se uskuteční v Barokním sálu na zámku v Děčíně. Vystoupí klavíristky Šárka Stehnová, Regina Tanujaya a klarinetista Jaroslav Škuta. Zazní skladby J. Haydn, F. Chopin, F. Poulenc, R. Schumann a další.
 • Vstupné 100 Kč

Benešov nad Ploučnicí

20. červenec - Pivní Pábení - od 16 do 22 hodin

 • Benešovské PIVNÍ PÁBENÍ proběhne v sobotu 20. 7. od 16 hodin na koupališti. Milovníci chmelového moku budou moci ochutnat pivo od regionálních pivovarů. I děti tam najdou tam své, například pro ně bude přichystán skákací hrad, malování na obličej či surf stimulátor. Na programu jsou také dvě živé kapely, hrát bude Standa Band a Kabát Revival Varnsdorf, který je jako jediný revival s kytaristou originální skupiny Kabát Jirkou Buškem.
 • Vstupné 50 Kč

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací