Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír
Archivováno

Osek - Speciální reflexní bezpečnostní návleky a správné přecházení vozovky mají napomoci zvýšit bezpečnost chodců, a to především dětí i na severu Čech. Návleky i letos testují děti také z osecké školy pod dohledem jednatele společnosti Jana Kuřáka, který učí školáky nejen správně přecházet vozovku, ale vštěpuje jim i, že chodci nemají absolutní přednost.

Jednatel společnosti Jan Kuřák učí děti s reflexními návleky přecházet. Foto: Jan Vraný

"Počátek projektu je z roku 2014, kdy jsme vyvíjeli bezpečnostní návlek a celou metodiku, tak aby byla jednoduchá a srozumitelná pro děti. Celou minulou zimu jsme sledovali děti na ZŠ Osek, jak se naučily chodit přes přechod a nyní se snažíme zavádět projekt na školy po dohodě se zřizovateli," vysvětlil jednatel Jan Kuřák.

Příští pondělí společnost předává 266 návleků pro děti na 14.ZŠ v Mostě. Bezpečnostními prvky jsou bezpečnostní návleky ve tvaru reflexního prvku. Je jím, řidičům dobře známý znak, "Dej přednost."

Dá se předpokládat, že děti budou potom zpětně ovlivňovat rodiče a upozorňovat je na jejich nevhodné chování za volantem, kdy bezohledně ohrozí chodce, který se chystá přejít přes přechod. "Tento psychologický aspekt bude v rámci poučování dětí zdůrazněn. Děti se budou cítit důležité a rodiče se většinou budou před svými dětmi snažit chovat odpovědněji," vysvětlil Jan Kuřák.

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací