Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Duchcov – Není nad pocit, když se můžeme na věci i problémy podívat shora. Pro milovníky zajímavých výhledů a fandy fotografování měst pohledem z výšky je od června znovu zpřístupněná vyhlídková věž kostela Církve československé husitské v Duchcově, u rybníku Barbora.

Soví věž, jak se vyhlídka nazývá, je vysoká téměř 42 metrů. K jejímu vrcholu, který slouží už léta k vyhlídkovým účelům, vede 118 schodů. Soví věž je zpřístupněná veřejnosti každý den, kromě pondělí, od 11 do 15 hodin. Kapacita návštěvníků je omezená a do věže má přístup maximálně 20 osob. Děti mohou na vyhlídku jen v doprovodu svých rodičů. Vstupné je pro dospělé 20 a pro děti do 15 let 10 korun. Vstupenky jsou k dispozici přímo v kostele. Věž bude zpřístupněná až do konce září.

Na Soví věži byl kdysi umístěný motiv kohouta. Ten ale podlehl nepříznivým povětrnostním vlivům a na jeho místo byl umístěný kalich s křížem, symbolem církve husitské. Ani ten ale nápor větru od jezera nevydržel a poškozený vichřicí byl nakonec v devadesátých letech sundaný.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací