Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Teplice - Jediná botanická zahrada v Ústeckém kraji byla městem Teplice založena k prvnímu lednu roku 2002. Na místě, kde stojí, nevznikla náhodou. Její plocha byla pro zahradnické účely využívána už přibližně 100 let. O skutečném počátku zahrady koncem 19. století se toho moc neví.

Původní skleníky, které jistě sloužily hlavně lázním, se podařilo počátkem sedmdesátých zrekonstruovat. Jako botanická zahrada se pro veřejnost zpřístupnila v březnu 1975. V době oficiálního vzniku zahrada zdědila asi 2000 druhů rostlin. Necelá polovina byla vysazena ve zhruba asi hektarové venkovní expozici. Větší část rostlin patřila k subtropickým a tropickým druhům.

K unikátním druhům, které tam můžete vidět, patří prastarý exemplář afrického jehličnanu Afrocarpus (Podocarpus) gracilit, nebo ze stejné oblasti pocházející cykas Encephalartos villosus. Za pohled určitě stojí i krásný mexický Dasylirion serratifolium nebo padesátileté kaktusy a jiné sukulenty ze sbírek pana profesora F. Ecka a zvláště teplického kaktusáře V. Pulce. Určitě nevynechejte ani dva asi sedmdesátileté a bohatě plodící exempláře nahovětvece Gymnocladus canadensis.

Foto

Botanickou zahradu v Teplicích můžete navštívit každý den, kromě pondělí, kdy je sanitární den. Od května do konce září je otevřeno od 9 do 18 hodin. V zimních měsících se zavírá o hodinu dříve. Dospělí zaplatí vstupné 50 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma. V botanické zahradě si také zamilované páry můžou říci své „Ano“.

S využitím botanickateplice.cz

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací